Naukowy.pl

Społeczne => Politologia / WOS => Zadania => Wątek zaczęty przez: Narumi w Październik 11, 2008, 04:07:18 pm

Tytuł: Patriotyzm
Wiadomość wysłana przez: Narumi w Październik 11, 2008, 04:07:18 pm
Witam,
na zadanie domowe dostałam do zrobienia referat pt "Moralna treść obywatelstwa wiąże się z podstawą patriotyzmu. Czy dziś patriotyzm jest tylko hasłem czy postawą patriotyczną".

Jest to najgorszy temat jaki mogli dać -_- oczywiście w dzisiejszych czasach taka postawa jak patriotyzm nie istnieje - na pewno nie w naszym kraju :] więc oczywiście uważam ze Dzisiaj patriotyzm jest tylko hasłem no ale swoją wypowiedź muszę uzasadnić minimum na 1,5 strony A4 -_- i co ja mam tam pisać? chyba same obelgi.. bo to co się dzieje w Polsce to dosłownie jest żałosne...

Tak więc wracając do tematu.. o czym mogłabym napisać nie obrażając nikogo?>.<
Tytuł: Patriotyzm
Wiadomość wysłana przez: _Mithrandir w Październik 11, 2008, 04:14:53 pm
Pisz o tym, co widzisz. Ja jednak patriotyzm dzisiaj widzę - choćby wśród nauczycieli, zwłaszcza polonistów, a także wielu księży. Poza tym jednostki przeciętne też się zdarzają (Nie masz kolegów/koleżanek patriotów? Albo kogoś w rodzinie?).

Możesz napisać np. o prywacie w sejmie. O tym, że większość z przepytanych przez Ciebie ludzi (możesz popytać parę osób) nie zna żadnej zwrotki hymnu, nie wie, co to jest patriotyzm, gdy przychodzi wybierać między dobrem ojczyzny/narodu a dobrem własnym - wybierają dobro własne itp.

[ Dodano: 11 Październik 2008, 16:15 ]
Napisz to, o czym myślisz, ale kulturalnie.
Tytuł: Patriotyzm
Wiadomość wysłana przez: Narumi w Październik 11, 2008, 04:24:20 pm
Poloniści hmmm czy ja wiem..., a co do księży to zostawię to bez komentarza.. nie jednokrotnie się słyszy o tym co oni "wyczyniają" i zostawię bez komentarza to że KAŻDY ksiądz który jest w moim mieście to łazi w wielkim brzuchem nie trudno się domyślić ze te pieniądze z tacy idą im w du** zamiast pościć to indyka ocenzurowano ale mniejsza z tym..

W mojej rodzinie nie ma patriotów a co do kolegów i koleżanek to wiadomo ich takie rzeczy nie interesują a co do hymnu to każdy zna bo czy chciał czy nie i tak go w szkole tego nauczyli..więc wiesz...

a o sejmnie to już wole nawet nie wspominać bo to szkoda słów...

Uważaj na słowa.

_Mithrandir
Tytuł: Patriotyzm
Wiadomość wysłana przez: _Mithrandir w Październik 11, 2008, 04:44:32 pm
Niby uczą hymnu każdego, ale pewien pan K. postawiony wysoko w hierarchii państwa średnio go umiał ;)

O sejmie warto wspomnieć - prywata jest przejawem braku patriotyzmu.

Co do "brzuchów" - zauważ, że wielu ubogich ludzi też ma takie. Mówię o księżach, a nie o pozerach w czarnych ciuchach.

Podejdź do sprawy z nieco chłodniejszym i spokojniejszym spojrzeniem. Jest jak jest, masz swoją opinię, ale nie możesz wszystkiemu tak po prostu zaprzeczać w nieco buntowniczy sposób.

Wrzucasz wszystkich do jednego worka jakby nie patrzeć ;)

I btw. księża wcale nie mają tak dużo z tej tacy.
Tytuł: Patriotyzm
Wiadomość wysłana przez: Narumi w Październik 11, 2008, 04:53:33 pm
Może mu się zapomniało na stare lata XD nie no zostawię to bez komentarza bo to co pan K chce teraz zrobić to jest dosłownie karygodne, ten <cenzura> chce podważyć konstytucje ja nie wiem on ma <cenzura> w głowie.

Oj zdziwiłbyś się.. nie rozumiem niektórych starszych ludzi.. siedzą tacy w kościele bo im się na stare lata przypomniało że życie się kiedyś skończy to wpłacając na tace myśląc że kupią sobie bilet do nieba które nie istnieje..ale to już kwestia "wiary".

Co do ubogich ludzi mający "bebech", to mają bo potrafią tak rozgospodarowąć pieniądze aby mieć na mieszkanie i na życie albo po prostu lubią sobie wypić nie wiadomo.

No dlatego ciężko mi będzie napisać ten referat bo dla mnie to jest drażniący temat @[email protected]
Tytuł: Patriotyzm
Wiadomość wysłana przez: _Mithrandir w Październik 11, 2008, 05:00:06 pm
Cytuj
No dlatego ciężko mi będzie napisać ten referat bo dla mnie to jest drażniący temat @[email protected]


Dlatego zalecam spokój i korzystanie z tego, co napisałem ;) Oczywiście nie pisz, że "och, każdy ksiądz kojarzy mi się z patriotyzmem, itp, itd". Jest wielu księży czystego charakteru, takich, jak kiedyś. A wiadomo co nieco o działalności księży i duchownych np. podczas strajku stoczni gdańskiej (Solidarność i te sprawy) czy o historycznych zasługach kapłanów dla działania państwa. Stąd moje skojarzenie.

Ale warto podkreślić istnienie tych ludzi, którzy mają w sercu miłość do ojczyzny.
Tytuł: Patriotyzm
Wiadomość wysłana przez: Macbeth w Październik 11, 2008, 06:04:05 pm
a ja uważam, że zamiast się użalać jaki to temat trudny oraz prowadzić w gruncie rzeczy (nie obraź się Mith) bezproduktywną dyskusję na forum można było ten czas i tą energię poświęcić na napisanie krótkiego (tak, krótkiego!) wypracowania...zwłaszcza, że temat daje pole do popisu i wodolejstwa.
Tytuł: Patriotyzm
Wiadomość wysłana przez: Narumi w Październik 11, 2008, 06:47:54 pm
Macbeth pokaż mi gdzie się użalam? Wnosisz coś do tematu? nie, więc nie rozumiem po co się tu wypowiadasz? panu podziękuje ;).

Ja wyraziłam swoją opinię, zapoznałam się z inną opinią i mniej więcej wiem co pisać a co do twojego "wodolejstwa" to ja wole pisać konkrety i na temat a nie lać wodę - zwłaszcza że jestem przed maturą a jak wiadomo lanie wody nie popłaca ;]