Naukowy.pl

Pozostałe => Zadania => Wątek zaczęty przez: RODOWITA91 w Styczeń 05, 2009, 04:30:53 pm

Tytuł: Balkony, tarasy,loggie
Wiadomość wysłana przez: RODOWITA91 w Styczeń 05, 2009, 04:30:53 pm
Jakie mogą spełniać funkcje balkony, tarasy. loggie oraz jakie są zasady ich urządzania?
Tytuł: Balkony, tarasy,loggie
Wiadomość wysłana przez: dudu21 w Styczeń 06, 2009, 09:02:42 am
Balkon pełni funkcję zarówno użytkową jak i zdobniczą
Balkon zredukowany do zera tj. do barierki położonej tuż za drzwiami balkonowymi - występuje jako "porte-fenetre".

Tarasy pełnią najczęściej funkcję miejsc wypoczynkowych w budynkach mieszkalnych i reprezentacyjnych (pałacach). W budynkach biurowych, usługowych (np. w hotelach) spełniają dodatkowo rolę ogródków kawiarnianych, restauracyjnych itp.


oggia to wnęka w zewnętrznej płaszczyźnie budynku, otwarta na zewnątrz, oddzielona drzwiami i oknem od pomieszczeń wewnętrznych. Loggia może być jedno lub wielokondygnacyjna, otwarta lub zamknięta (przeszklona).źródło: wikipedia
Tytuł: Odp: Balkony, tarasy,loggie
Wiadomość wysłana przez: http://forum.naukowy.pl/n w Styczeń 14, 2019, 05:46:00 pm
Na tarasie ogrodowym można odpoczywać, czytać książki, pić kawę czy nawet zorganizować przyjęcie. Tutaj https://zumm.pl/tarasy-ogrodowe można zobaczyć ciekawe aranżacje na nowoczesny taras, stylowe meble, ładne zadaszenia, każdy znajdzie coś dla siebie.
Tytuł: Odp: Balkony, tarasy,loggie
Wiadomość wysłana przez: maciejka123 w Maj 09, 2019, 03:46:28 pm
Co do tarasu to powiem wam że fajnym rozwiązaniem jest zakup zadaszenia na taras. Producent https://tarasola.pl/ ma w ofercie stylowe i nowoczesne zadaszenia. Szczególnie podoba mi się zadaszenie składane, automatyczne. Myślę o tym że za kilka miesięcy zamówię takie do siebie, zobaczymy jak wyjdzie.
Tytuł: Odp: Balkony, tarasy,loggie
Wiadomość wysłana przez: Devil93 w Styczeń 22, 2021, 04:34:06 pm
Fajnie, jeśli mamy namiar na coś takiego, ale jeśli nie, to warto jest poszukać w sieci. Na przykład takie https://gardenspace.pl/zadaszenie-tarasu zadaszenie tarasu możemy znaleźć. Myślę, że jest to rozwiązanie unikatowe i bardzo ładne. Każdy ma prawo zdecydowanie wybierać względem siebie, ale mi się to podoba. Na pewno nie jest to byle co, na pewno to przyznacie sami.
Tytuł: Odp: Balkony, tarasy,loggie
Wiadomość wysłana przez: Miśka w Listopad 01, 2021, 07:47:54 am
A czy ktoś z Was planuje może właśnie położyć samodzielnie podłogę na tarasie? Jeśli tak, to mogą się Wam oprócz desek przydać również różne akcesoria, między innymi wsporniki regulowane. Możecie je zamówić na przykład na stronie internetowej https://fabrykatarasow.pl/kategoria-produktu/deski-kompozytowe-wpc/wsporniki-regulowane/ (https://fabrykatarasow.pl/kategoria-produktu/deski-kompozytowe-wpc/wsporniki-regulowane/). Polecam ;)