Naukowy.pl

Pozostałe => Zadania => Wątek zaczęty przez: RODOWITA91 w Styczeń 05, 2009, 04:30:53 pm

Tytuł: Balkony, tarasy,loggie
Wiadomość wysłana przez: RODOWITA91 w Styczeń 05, 2009, 04:30:53 pm
Jakie mogą spełniać funkcje balkony, tarasy. loggie oraz jakie są zasady ich urządzania?
Tytuł: Balkony, tarasy,loggie
Wiadomość wysłana przez: dudu21 w Styczeń 06, 2009, 09:02:42 am
Balkon pełni funkcję zarówno użytkową jak i zdobniczą
Balkon zredukowany do zera tj. do barierki położonej tuż za drzwiami balkonowymi - występuje jako "porte-fenetre".

Tarasy pełnią najczęściej funkcję miejsc wypoczynkowych w budynkach mieszkalnych i reprezentacyjnych (pałacach). W budynkach biurowych, usługowych (np. w hotelach) spełniają dodatkowo rolę ogródków kawiarnianych, restauracyjnych itp.


oggia to wnęka w zewnętrznej płaszczyźnie budynku, otwarta na zewnątrz, oddzielona drzwiami i oknem od pomieszczeń wewnętrznych. Loggia może być jedno lub wielokondygnacyjna, otwarta lub zamknięta (przeszklona).źródło: wikipedia
Tytuł: Odp: Balkony, tarasy,loggie
Wiadomość wysłana przez: http://forum.naukowy.pl/n w Styczeń 14, 2019, 05:46:00 pm
Na tarasie ogrodowym można odpoczywać, czytać książki, pić kawę czy nawet zorganizować przyjęcie. Tutaj https://zumm.pl/tarasy-ogrodowe można zobaczyć ciekawe aranżacje na nowoczesny taras, stylowe meble, ładne zadaszenia, każdy znajdzie coś dla siebie.
Tytuł: Odp: Balkony, tarasy,loggie
Wiadomość wysłana przez: maciejka123 w Maj 09, 2019, 03:46:28 pm
Co do tarasu to powiem wam że fajnym rozwiązaniem jest zakup zadaszenia na taras. Producent https://tarasola.pl/ ma w ofercie stylowe i nowoczesne zadaszenia. Szczególnie podoba mi się zadaszenie składane, automatyczne. Myślę o tym że za kilka miesięcy zamówię takie do siebie, zobaczymy jak wyjdzie.
Tytuł: Odp: Balkony, tarasy,loggie
Wiadomość wysłana przez: Devil93 w Styczeń 22, 2021, 04:34:06 pm
Fajnie, jeśli mamy namiar na coś takiego, ale jeśli nie, to warto jest poszukać w sieci. Na przykład takie https://gardenspace.pl/zadaszenie-tarasu zadaszenie tarasu możemy znaleźć. Myślę, że jest to rozwiązanie unikatowe i bardzo ładne. Każdy ma prawo zdecydowanie wybierać względem siebie, ale mi się to podoba. Na pewno nie jest to byle co, na pewno to przyznacie sami.