Naukowy.pl

Języki obce => Niemiecki => Zadania => Wątek zaczęty przez: kamil1404 w Luty 08, 2009, 11:24:38 am

Tytuł: zanieczyszczenia powietrza
Wiadomość wysłana przez: kamil1404 w Luty 08, 2009, 11:24:38 am
mam zrobic pracę na temat zanieczyszczeń powietrza ale nie moge sobie z nia poradzić :

Zanieczyszczenie środowiska — stan środowiska wynikający z wprowadzania do powietrza, wody lub gruntu, substancji stałych, ciekłych lub gazowych lub energii w takich ilościach i takim składzie, że może to ujemnie wpływać na zdrowie człowieka, przyrodę ożywioną, klimat, glebę, wodę lub powodować inne niekorzystne zmiany np. korozję metali.
Źródła zanieczyszczeń
Zanieczyszczenie środowiska może być spowodowane przez źródła naturalne (np. wulkany) lub sztuczne  które następuje w wyniku niezamierzonej i systematycznej działalności człowieka,
Najpoważniejszymi dotychczas odczuwanymi przez nas skutkami degradacji środowiska są:

    * Globalne ocieplenie
    * Dziura ozonowa
    * Smog
    * Kwaśne deszcze
Najbardziej zanieczyszczonym rejonem w Polsce jest Wyżyna Śląska. Jest to spowodowane dużym zagęszczeniem przemysłu. Występują tu silne zanieczyszczenia powietrza,
Działania, które należy podjąć by przeciwdziałać zanieczyszczeniom środowiska naturalnego:

    * Recykling
    * Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, pyłów, do atmosfery
    * Ograniczenie wydobycia paliw kopalnych
    * Promowanie odnawialnych źródeł energii (elektrownia słoneczna, elektrownia wiatrowa itp.)
    * Produkcja towarów nadających się do powtórnego użytku

Jakby komuś się chciało to mógłby to przetłumaczyć na niemiecki , oczywiscie nie musi być ,,słowo w słowo"
Tytuł: zanieczyszczenia powietrza
Wiadomość wysłana przez: dudu21 w Luty 09, 2009, 08:10:05 am
zapoznaj się z regulaminem, nie piszemy gotowców na forum!

[ Dodano: 9 Luty 2009, 08:10 ]
pokaż mi swoją wersję tłumaczenia, wtedy sprawdzę ew. błędy
Tytuł: Odp: zanieczyszczenia powietrza
Wiadomość wysłana przez: Sweethearh w Listopad 05, 2018, 03:21:59 pm
A może chcesz się dowiedzieć w jaki sposób przy okazji można pozbyć się zanieczyszczeń w mieszkaniu, domu, biurze? Pewnie słyszałeś o oczyszczaczach powietrza, prawda? No to tutaj http://lifeair.pl możesz jeszcze więcej się dowiedzieć w tym temacie. Jak działa takie urządzenie? i tym podobne wiadomości.
Tytuł: Odp: zanieczyszczenia powietrza
Wiadomość wysłana przez: alvar w Grudzień 17, 2018, 03:08:58 pm
Tak, uważam że teraz oczyszczacze powietrza są w domu niezbędne, po przeczytaniu tego artykułu https://adamed.expert/czym-jest-smog-w-twoim-miescie/ (https://adamed.expert/czym-jest-smog-w-twoim-miescie/) na pewno go kupię bo nawet sobie nie zdawałem sprawy jak smog może być groźny dla zdrowia
Tytuł: Odp: zanieczyszczenia powietrza
Wiadomość wysłana przez: schwarzowa w Grudzień 18, 2018, 08:56:44 am
Teraz chyba największym problemem w większości polskich miast jest smog. A tak naprawdę nie jest to problem nie do rozwiązania. Wiecie o tym, że na przykład w inteligentnym mieście przyszłości Masdarze, o którym pisze Dariusz Stasik na stronie https://dariuszstasik.com/jak-wyglada-miasto-przyszlosci-poznaj-miasto-masdar/ (https://dariuszstasik.com/jak-wyglada-miasto-przyszlosci-poznaj-miasto-masdar/), problem smogu został prawie całkowicie wyeliminowany? Czyli jak widać można, trzeba tylko chcieć ;)
Tytuł: Odp: zanieczyszczenia powietrza
Wiadomość wysłana przez: onova w Luty 14, 2019, 01:45:01 pm
Trochę się słyszy że władze zaczynają coś z tym smogiem robić, co nie zmienia faktu że nadal problem istnieje. Nasz kraj jest na szczytach rankingów najbardziej zanieczyszczonych miast :( Ja mimo że nie mieszkam w tych najgorszych rejonach i tak odczuwam skutki smogu, zwłaszcza wieczorami kiedy nie da się oddychać. Byłam zmuszona kupić oczyszczacz powietrza ideal https://homespot.pl/kategoria/oczyszczacze-powietrza-ideal żeby chociaż w domu było komfortowo i zdrowo. Na dwór chyba pozostaje tylko maseczka :(
Tytuł: Odp: zanieczyszczenia powietrza
Wiadomość wysłana przez: pysia2 w Grudzień 23, 2019, 09:16:00 am
Rzeczywiście w obecnej sytuacji jaką mamy posiadanie oczyszczacza powietrza  w domu to wręcz konieczność. Model https://matrixmedia.pl/oczyszczacz-sharp-ua-hd50e-l-szary-glosnik-bluetooth.html zasługuje na uwagę, to wydajny oczyszczacz z nawilżaczem powietrza i funkcją jonizacji. Sprawdza się w pomieszczeniach do 38m2. Skutecznie oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji, takich jak bakterie, zarodniki pleśni, wirusy lub alergeny. Pozostawia świeże i rześkie powietrze.
Tytuł: Odp: zanieczyszczenia powietrza
Wiadomość wysłana przez: maciejka123 w Luty 16, 2020, 01:53:02 pm
Niestety problem jest dość duży, jeśli chodzi o czystość powietrza w naszym kraju. Powinniście też zerknąć sobie na stronę https://ekodialog.pl/oferta/samorzady/ aby poznać program gospodarki niskoemisyjnej. Wydaje mi się, że jak najbardziej warto skorzystać sobie z pozyskiwania wiadomości i wiedzy, bo temat jest bardzo ważny.
Tytuł: Odp: zanieczyszczenia powietrza
Wiadomość wysłana przez: ElenkA w Listopad 10, 2020, 11:10:58 pm
Zanieczyszczenie powietrza to naprawdę ogromny problem. W domu czy w mieszkaniu możemy stosować różne urządzenia poprawiające jakość powietrza. Jednak problem jest znacznie poważniejszy. Zajrzyjcie na stronę http://smogowicze.pl/ , gdzie na temat smogu i jego wpływu znajdziecie wiele informacji. Myślę, że im się więcej wie, tym lepiej. Rośnie świadomość, że ekologiczne rozwiązania np. dot. ogrzewania są naprawdę niezbędne.
Tytuł: Odp: zanieczyszczenia powietrza
Wiadomość wysłana przez: Devil93 w Czerwiec 19, 2021, 08:30:03 pm
W sumie każdy próbuje być ekologicznym na swój sposób i ja to rozumiem. Sama z kolei zastanawiam się, czy takie opcje jak prasa do makulatury (https://bergmann-polska.pl/maszyny-nowe) nie są dla mnie w porządku. Wiecie, jak jest, każdy może sobie inaczej to widzieć. Ja widzę to tak, ale czy na pewno sensownie? Jakie maszyny czy urządzenia w kwestii odpadów waszym zdaniem warto zakupywać dziś?