Naukowy.pl

Humanistyczne => Archeologia, Antropologia, Etnologia => Zadania => Wątek zaczęty przez: Leon91 w Wrzesień 17, 2007, 05:30:22 pm

Tytuł: Epoka miedzi
Wiadomość wysłana przez: Leon91 w Wrzesień 17, 2007, 05:30:22 pm
Witam,mam pewien problem ponieważ ostatnio dostałem prace z historii na temat Epoki miedzi,jednak nic nie moge na jej temat znaleśc..prosze was o pomoc,podam tylko to co znalazłem:

Epoka miedzi- jedna z epok prehistorii - okres przejściowy między archeologicznymi epokami kamienia i brązu, w trakcie którego wśród ludów neolitycznych weszły do użycia pierwsze wyroby z metalu, przede wszystkim z miedzi i złota (narzędzia, broń, ozdoby), chociaż nadal w powszechnym użyciu były narzędzia wyrabiane z kamienia i krzemienia.
Czas trwania Epoki miedzi był zróżnicowany terytorialnie.początki okresu sięgają w środkowej Europie - poł. IV tysiąclecia. p.n.e. W Polsce pierwsze wytwory z miedzi pojawiły się w drugiej połowie IV tysiąclecia p.n.e.

Jednak potrzebuje tego więcej:/
Tytuł: Epoka miedzi
Wiadomość wysłana przez: Mery w Wrzesień 17, 2007, 08:15:46 pm
Poszukaj pod hasłami eneolit i chalkolit.
O epokach przejściowych samych w sobie jest mało informacji zawsze, natomiast mozesz zaczac od epoki kamienia, zahaczyc o epoke miedzi rozwijajac temat i zakonczyc na tym, ze przerodzila sie ona w epokę brązu.
Tytuł: Epoka miedzi
Wiadomość wysłana przez: Leon91 w Wrzesień 17, 2007, 08:34:26 pm
Wielkie dzięki za chwile to zrobie,ale to jest tak że babka od Histy wyznaczała dla poszczególnych epok inne osoby więc ja musze pisać o epoce Miedzi i tyle...
Tytuł: Epoka miedzi
Wiadomość wysłana przez: Mery w Wrzesień 18, 2007, 11:30:35 pm
Potrzebne informacje zapewne znajdziesz w bardziej specjalistycznych książkach historycznych, np. podręcznikach akademickich :)
Tytuł: historia
Wiadomość wysłana przez: twarda123 w Listopad 18, 2010, 02:06:38 pm
google pl jest taka strona powinna ci pomoc wiesz jak sie nie umie wykorzystywac internetu no to idz do przedszkola :))

Proszę zwracać uwagę nieco łagodniej. _Mithrandir