Naukowy.pl

Humanistyczne => Język polski => Zadania => Wątek zaczęty przez: dodaaa15 w Listopad 17, 2007, 02:45:18 pm

Tytuł: [antyk] "Wiara góry przenosi"
Wiadomość wysłana przez: dodaaa15 w Listopad 17, 2007, 02:45:18 pm
mam do napisania opowiadanie felieton albo reportaz na temat jednej z sentencji biblijnych 120-150 slow.. i nie wiem czy jest na temat

  Początek stycznia, zblocone ulice, wszędzie roztopiony śnieg. Dla mieszkańców wielu miast był to jeden ze zwykłych szarych dni, lecz dla jednej z krakowskich rodzin- dzien cudu, najradosniejsze godzyny od bardzo dawna.
  Ania, tak krótko na świecie, a już musiała siłować sie z jego okrócieństwem. Jej słabe serce biło jakby od niechcenia, nieświadome toczącej się walki o przetrwanie. Rodzice 10-miesięcznej dziewczynki błagali o życie dla niej, niestety lekarze byli bezradni. Ojciec całe dnie spędzał w  szpisalnej kapliczce, matka zaś, z rożańcem w ręku, płakała nad łóżeczkiem ukochanej jedynaczki. Ania była jak roślinka, niegotowa jeszcze do samodzielnego życia. Bezbronna, niby delikatne płatki kwiatka kołysane przez wiatr. Nikt nie wiedzial czy jej drobne serduszko zwycięży starcie z ogromem bezlitosnego świata. Kiedy lekarze zaczęli załamywać ręce, gdy z drobnego ciała dziewczynki z każdym dniem uchodziło życie, zdażył sie cud. Stan zdrowia Ani gwałtownie sie polepszał, z  każdą chwilą  stawała się silniejsza.
   Jak najpierw nieszczęscie tak teraz radość spadła nieoczekiwanie na rodzine. Zdarzenia takie jak to, przypominaja, iż nie można tracić nadzieji, bo wiara może przenosić góry.
prosze o wasze zdanie czy pasuje do tematu, ewentualnie o korekty:)  i skrocenie bo ma jakies 20 slow za duzo

z gory dziekuje