Naukowy.pl

Humanistyczne => Język polski => Prezentacje maturalne => Wątek zaczęty przez: magda90 w Luty 06, 2009, 12:58:44 pm

Tytuł: miasto i jego przestrzeń- bibliografia
Wiadomość wysłana przez: magda90 w Luty 06, 2009, 12:58:44 pm
cześć! Na prezentacje maturalną wybrałam sobie tamt: miasto i jego przestrzeń. Na podstawie wybranych utworów omów sposoby ukazywania miasta w literaturze. Mam już wybrane książki tj. "Lalka", "Ojciec Goriot", "Zbrodnia i kara", "Mistrz i Małgorzata", "Ulica Krokodyli" Schultza i "mieszkańcy" Tuwima. Jednak mam kolosalny problem z bibliografią. Podpowiedzcie mi co mogę zawrzeć w bibliografi przedmiotu, co jest godne do rozpatrzenia. Byłam już w bibliotekach- dostaje już bzika ;(, ale mam nadzieję, że od Was uzyskam lepszych podpowidzi. Liczę na każdą, nawet najmniejszą podpowiedź. Z góry dziękuję za pomoc :).
Tytuł: miasto i jego przestrzeń- bibliografia
Wiadomość wysłana przez: aneta_xyz w Marzec 04, 2009, 01:16:10 pm
Też mam ten sam temat i dobranie literatury przedmiotu jest dla mnie też kłopotliwe. Do "Lalki" biorę książkę Ewy Paczoskiej "Lalka czyli rozpad świata" i może skorzystam ze strony http://www.muzeumliteratury.com.pl/archiwum_wystaw/lalka/lalka.htm.  Do "Ojca Goriot" opracowanie Zofii Karczewskiej-Markiewicz z serii Biblioteka Analiz Literackich. A tak przy okazji, nie wiesz może czy w prezentacji należy zestawić postrzeganie miasta w różnych epokach? Bo ja mam w literaturze podmiotu mam książki opisujące tylko XIXwieczne miasta: "Lalka" "Ojciec Goriot", "Ziemia Obiecana" i "Zbrodnia i kara".
Tytuł: miasto i jego przestrzeń- bibliografia
Wiadomość wysłana przez: waruna w Marzec 26, 2009, 10:05:10 pm
Jeżeli nie jest to zawarte w temacie, nie trzeba obejmować różnych wieków. Ja miałam rok temu podobny temat "Obraz wielkich miast w XIX i XX wieku i ich funkcja w utworach", tu jak widzisz narzucony jest okres.
Dobrze byłoby jednak wspomnieć dlaczego skupiasz się na tym okresie. Może udowaniasz tezę, która odzwierciedlenie znajduje właśnie w myśli danej epoki, albo z jakiś powodów miasto właśnie w tym czasie znajduje się w centrum zainteresowania pisarzy?