Naukowy.pl

Na początek => Na każdy temat => Wątek zaczęty przez: zeszyt w Styczeń 16, 2007, 10:51:07 pm

Tytuł: Studnia chemiczne gdzie isc i jak wygladają???
Wiadomość wysłana przez: zeszyt w Styczeń 16, 2007, 10:51:07 pm
Jak wyglądają studia chemiczne ??
co sie na nich robi czy jest duzo roznych eksperymentów itp??
Tytuł: Studnia chemiczne gdzie isc i jak wygladają???
Wiadomość wysłana przez: wymiennik w Styczeń 17, 2007, 12:35:40 am
Eksperymentów? Hmm...
Nie nazwałbym tego eksperymentami. Wykonuje się dużo doświadczeń, ale raczej nie takich, że sam wymyślasz co chcesz robić, tylko robisz to co ci każą. Własnej inicjatywy, to w tym raczej nie ma.
Na późniejszych latach jeśli będziesz miał bardzo dobre wyniki w nauce to mozesz się starać o indywidualny tok nauczania, co wiąże się w przyszłości z o wiele większym prawdopodobieństwem, że zaproponują Ci studia doktoranckie.
Wg mnie najlepsza chemia uniwerystecka jest w Krakowie i Warszawie. Te ośrodki oferują najlepsze warunki do studiowania i najlepszą kadrę. A jeśli chodzi o politechniki to Wrocław. Byłem tam przez cały 4 rok i są wyśmienite warunki, aż chce się studiować.
Najlepeij jeśli poszukasz kontaktów ze studentami lub pracownikami uczelni, która masz na oku. Wiele wydziałów organizuje tzw. otwarte drzwi. Można przyjść, zapytać się studentów i pracowników o wszystko, oprowadzą cie po wydziale (przynajmniej tak jest u mnie i z tego co wiem, to dużo wydziałów organizuje takie spotkania).
Na uniwerkach jest raczej więcej nauki pamięciowej i teoretycznej. Nie sa poruszane zagadnienia techniczne, jak np. inżynieria chemiczna, aparatutra chemiczna, technologia itp. Co ma miejsce na polibudach. Na uniwerkach jest więcej zajęć z takiej powiedzmy czystej chemii, czyli probówki, zlewki i palniki. Żadnych cięzkich technologii. Natomiast na polibudach jest więcej laborek z technologii chemicznej.
To nie znaczy, że na polibudach nie ma analityki, a na uniwerkach aparatury. Sa poprostu inne proporcje.
Moim osobistym zdaniem, i nie jest to wywyższanie polibudy, jako, ze jestem na niej doktorantem, politechnika daje większe spektrum wiedzy. Liźniesz wiedzę z większego zakresu. Takie jest moje osobiste zdanie.
Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji, to poszukaj kontaktów ze studentami wybranych uczelni i sprawdzaj, czy sa otwarte drzwi.
Polecam chemie - naprawde fajny kierunek. Nietwierdze, że łatwy, wręcz powiedziałbym, że trudny i wiele osób jak słyszy 'studia chemiczne' to się bardzo dziwi. Jest trudno, ale naprawde fajnie.


wymiennik
Tytuł: Studnia chemiczne gdzie isc i jak wygladają???
Wiadomość wysłana przez: zeszyt w Styczeń 17, 2007, 03:55:34 pm
wielkie dzieki :wink: wlasnie jestem w klasi maturalnej i zdaje chemie i sie orientuje gdzie warto isc

[ Dodano: 17 Styczeń 2007, 14:56 ]
to mówisz że taka ciekawa jest na studiach?

[ Dodano: 17 Styczeń 2007, 16:31 ]
mógłby

[ Dodano: 17 Styczeń 2007, 16:31 ]
Mógłbyś mi coś jeszcze doradzc?[/code]
Tytuł: Studnia chemiczne gdzie isc i jak wygladają???
Wiadomość wysłana przez: rabbit18 w Styczeń 18, 2007, 07:38:52 pm
a jak  jest z zawodem po tym kierunku ?

[ Dodano: 18 Styczeń 2007, 19:39 ]
a jak  jest z zawodem po tym kierunku ? z pracą  itp.
Tytuł: Studnia chemiczne gdzie isc i jak wygladają???
Wiadomość wysłana przez: wymiennik w Styczeń 18, 2007, 10:46:36 pm
Jeśli ktoś naprawde nie lubi chemii, to niech jej nie wybiera. Wielu ludzi, którzy nie dostali się na medycyne, złożyło papiery na chemię i potem bardzo tego żałowali. Tak było jak ja zaczynałem.
Jeśli zdecydujecie sie na polibude to liczcie się z tym ,że matematyka i fizyka sa na porzadku dziennym. Jak ktoś nie lubi matmi lub fizy to będzie sie męczył. Do takich studiów poprostu trzeba miec analityczny umysł. Nie wystarczy umiejętność wkuwania regułek, definicji itp. Tu trzeba mysleć i to ciężko. Jeśłi podoba wam się chemia bo w probówkach robią się fajne kolorki, to tutaj nic takiego nie spotkacie.
Ale po pirwsze musicie sobie odpowiedzieć na pytanie czy polibuda czy uniwerek.
A jak z pracą. jak wcześniej pisałem, dużo zalezy od doświadczenia. Ale prędzej czy później każdy znajduje prace. Częśc z moich znajomych w trakcie studiów załapała kontakty za granicą i teraz pracują w instutytach czy laboratoriach za granicą (Dania, Belgai, Finlandia). Ja byłem za granicą na kilku wymianach i dyplom broniłem za granica i natychmiast posypały się oferty.
W kraju także jest dużo roboty. Przynajmniej na Śląsku. W każdej większej fabryce jest l;aboratorium, na każdej kopalni jest l;aboratorium jakościowe, kilka fabryk chemikalii, Sanepidy, instytuty naukowe, laboratoria nalaityczne, laboratoria środowiskowe, prod. farb i lakierów, studia doktoranckie, biura projektowe. Miejsc jest naprawde sporo, tylko problem jest jeden. Takie instytucje nie ogłaszają się w gazetach czy w internecie, że potrzebują chemików. Trzeba szukać gdzie pracują chemicy i rozwozić CV. Raczej nie trafiają się ogłoszenia w prasie.
Poza tym, możecie spróbować studiować chemię. Spodoba sie to dobrze, nie to trudno. Idziemy gdzie indziej. To, że postudiujesz jeden czy dwa lata dłużej nic nie zmieni. To jest normalne.
Jeśli chcecie studiować w miejscu zamieszkania to wejdźcie na stronke uczelni, wydziału, poczytajcie coś na niej, przejdzcie się na wydział, popytajcie studentów. Napewno wam pomoga i udzielą pomocnych informacji. Wydziały napewno wydają jakies informatory. Zapytajcie w dziekanacie.
Nie wiem czy wam jakoś pomogłem. Jeśli chcecie coś więcej wiedzieć to pytajcie, tylko raczej zadawajcie bardziej konkretne pytania.


wymiennik