Naukowy.pl

Na początek => Na każdy temat => Wątek zaczęty przez: natalie w Lipiec 25, 2015, 06:25:15 pm

Tytuł: IKE - co sądzicie?
Wiadomość wysłana przez: natalie w Lipiec 25, 2015, 06:25:15 pm
Jak w temacie - co sądzicie o IKE? Ostatnio przeczytałam ciekawy artykuł na ten temat http://www.rachunkowosc.org/artykuly,50470,1,IKE_czyli_skuteczne_oszczedzanie_na_przyszla_emeryture ale i tak nie jest w 100% pewna, czy to jest korzystne...
Tytuł: Odp: IKE - co sądzicie?
Wiadomość wysłana przez: kris88 w Luty 07, 2016, 02:14:26 pm
Zanim się zdecydujesz musisz się zastanowić po co i jak długo chcesz oszczędzać. Potem wybrać między IKE, IKZE albo ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Większość z drobnych inwestorów interesowała się z pewnością funduszami inwestycyjnymi III filaru. To jedna z dogodnych form oszczędzania pieniędzy nie tylko nie objęta podatkiem Belki, ale również pozwalająca inwestowany kapitał odliczyć od rocznego zeznania PIT.  Jest jeszcze druga podobna wersję tej formy inwestowania środków.  UFK (Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe) czy unit-linked. To produkt „dwa w jednym”. Pozwala zabezpieczyć przyszłość najbliższych na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia losowego, a jednocześnie stale pomnażać oszczędności lub inwestować wolny kapitał. Od strony podatkowej również gromadzony kapitał nie jest obciążony podatkiem Belki, co więcej na koniec rozliczenia uwzględniane są również nie tylko przychody, ale ewentualne straty. Do tego rozliczenie końcowe nie jest obciążone opłatami z tytułu dziedziczenia środków finansowych. Więcej informacji znajdziecie na http://pkoubezpieczenia.pl/strefa-edukacji/dwa-w-jednym-czyli-co-to-jest-ubezpieczenie-inwestycyjne .
Tytuł: Odp: IKE - co sądzicie?
Wiadomość wysłana przez: digidongi11 w Kwiecień 07, 2016, 12:17:57 pm
IKE to dobry sposób na oszczędzanie. Można wybrać lokaty a można też inwestować w fundusze. Kolejna opcja to rachunek maklerski. No i jest się zwolnionym z podatku Belki.
Tytuł: Odp: IKE - co sądzicie?
Wiadomość wysłana przez: gloryjka w Lipiec 13, 2016, 04:04:21 pm
My mamy ze znajomymi zasadę, ze to co nasze pieniądze na koncie "wyhodują" to przelewamy na https://wioskisos.org/ :) tak co by nie tracić a dać komuś zyskać :)
Tytuł: Odp: IKE - co sądzicie?
Wiadomość wysłana przez: marcelinia188 w Grudzień 23, 2016, 02:16:07 pm
Całkiem dobry sposób na jakiś zawsze wzrost pieniędzy w dłuższej perspektywie czasowej.