Naukowy.pl

Na początek => Na każdy temat => Wątek zaczęty przez: Miśka w Lipiec 04, 2019, 08:00:23 pm

Tytuł: Fizyczny rozwój dziecka
Wiadomość wysłana przez: Miśka w Lipiec 04, 2019, 08:00:23 pm
Jak zadbać o fizyczny rozwój dziecka?
Tytuł: Odp: Fizyczny rozwój dziecka
Wiadomość wysłana przez: schwarzowa w Lipiec 04, 2019, 08:02:34 pm
Dobrze, że o to pytasz. Tak naprawdę to, czy dziecko będzie zdrowe, jest w dużej mierze uzależnione od rodziców. Na stronie http://www.jarocinska.pl/artykuly/dlaczego-badanie-usg-bioderek-u-dzieci-jest-wazne,98976.htm (http://www.jarocinska.pl/artykuly/dlaczego-badanie-usg-bioderek-u-dzieci-jest-wazne,98976.htm) możesz sobie przeczytać artykuł na temat USG bioderek. Dowiesz się z niego, dlaczego warto dziecku takie badanie zrobić. Okazuje się, że dzięki temu w przyszłości można uniknąć problemów ortopedycznych ;)
Tytuł: Odp: Fizyczny rozwój dziecka
Wiadomość wysłana przez: ElenkA w Lipiec 21, 2019, 07:42:15 pm
Pytanie zwłaszcza do świeżo upieczonych mam. Czy wiecie jakie są najczęstsze objawy chorobowe u dzieci? Na co zwracać uwagę. Na https://humana-baby.pl/blog/5-najczestszych-objawow-choroby-u-dziecka/ można w tym temacie dowiedzieć się najważniejszych rzeczy. Z pewnością się taka wiedza przyda.
Tytuł: Odp: Fizyczny rozwój dziecka
Wiadomość wysłana przez: olenka w Wrzesień 17, 2019, 11:00:35 am
Pomyśl też o zakupie butów profilaktycznych do nauki chodzenia. Znajdziesz je na stronie https://www.orteo.pl/buty-memo (https://www.orteo.pl/buty-memo). Moim zdaniem to bardzo przydatne.
Tytuł: Odp: Fizyczny rozwój dziecka
Wiadomość wysłana przez: Devil93 w Maj 15, 2020, 06:45:03 pm
Różne są metody na rozwijanie naszych pociech, ale na jedną rzecz nie możemy za bardzo wpłynąć - na wzrost. To znaczy, jeśli dziecko jest karłowate, to możemy oczywiście iść z nim do lekarza i podać mu leki, ale ogólnie niewiele zrobimy, jeśli jest po prostu niskie. Tutaj https://swiat-rodzicow.pl/wzrost-dziecka macie informacje o wieku dzieci.
Tytuł: Odp: Fizyczny rozwój dziecka
Wiadomość wysłana przez: Ailis w Lipiec 06, 2020, 02:42:30 pm
Prawda jest taka, że dziecko, żeby być zdrowym i tak samo się rozwijać, musi jeść. I nie jest tak, że na przykład jedna odmiana gruszki (https://hipp.pl/kontakt/odkrywca-skladnikow/gruszki-hipp-bio/odmiana-ciekawostki/) będzie równa drugiej. Jedną dziecko może smakować, ale też tolerować, a inną już nie. Dlatego należy to sprawdzać i starać się, żeby nie zmuszać malucha do niczego.