Naukowy.pl

Na początek => Na każdy temat => Media => Wątek zaczęty przez: rww w Maj 18, 2006, 10:37:19 am

Tytuł: Czy Kaczyński był pijany w Pawłokomie?
Wiadomość wysłana przez: rww w Maj 18, 2006, 10:37:19 am
Jak donosi nasz reporter podczas uroczystości w Pawłokomie Prezydent Lech Kaczyński omal nie przewrócił się podczas składania wieńca. Na szczęście towarzyszący Prezydentowi oficer BOR podtrzymał Prezydenta i swą szybka reakcją zapobiegł upadkowi głowy Państwa w tej uroczystej chwili.
Mając w pamięci alkoholowe incydenty jakich nieraz dostarczał nam już Pałac Prezydencki nasza Redakcja postanowiła dokładniej zbadać sprawę aby wyjaśnić czy i tym razem u jej podłoża nie leży alkohol.
Przeanalizowane przez nas taśmy z nagraniami z Pawłokomy nie uwidoczniły wspomnianego incydentu tym niemniej naoczni świadkowie w tym reporter naszej gazety widzieli wyraźnie zachwianie Prezydenta. Pani Maria Hnatiuk mieszkanka Pawłokomy mówi: „jak on (Prezydent – dop. redakcji) składał ten wieniec to mnie wszystko wirowało przed oczami”. Dalsza analiza nagrań z Pawłokomy nie daje podstaw by twierdzić iż Prezydent Kaczyński był pod wpływem alkoholu choć w niektórych miejscach przemówienia artykulacja była mniej wyraźna niż ta do której przyzwyczaił nas Lech Kaczyński.
Poproszony przez nas o wyjaśnienie sprawy Min. Andrzej Urbański z kancelarii Prezydenta stanowczo zaprzeczył jakoby Prezydent był pod wpływem alkoholu. Wg Andrzeja Urbańskiego Prezydent Lech Kaczyński w ogóle nie nadużywa alkoholu, pije jedynie symboliczne ilości podczas wyjątkowych okazji. „Czy jest abstynentem? Nie tego nie mogę powiedzieć”- uśmiecha się prezydencki minister.
Dziwne drżenie w głosie Prezydenta, Urbański wiąże z silnym wzruszeniem, którego powodem były uroczystości w Pawłokomie.
Zapytaliśmy prof. Bronisława Geremka jak ewentualna nietrzeźwość Głowy Państwa podczas takiej uroczystości mogłaby wpłynąć na międzynarodowy wizerunek Lecha Kaczyńskiego oraz stosunki polsko-ukraińskie. „To byłby niesłychany skandal” - odpowiada Profesor Geremek. „Postawiłby pod znakiem zapytania pojednanie pomiędzy naszymi narodami a przede wszystkim oznaczałby głęboką pogardę dla ofiar Pawłokomy. Międzynarodowy wizerunek Lecha Kaczyńskiego i tak już nie jest najlepszy. Jego stosunek do praw gejów jest przyjmowany w Europie i poza nią jako wyraz w najlepszym razie katolickiego obskurantyzmu a przez niektórych komentatorów nawet jako wyraz faszystowskich poglądów. Pijany polski prezydent dopełniłby obrazu Polski ciemnej, antysemickiej i pijanej z jakim musimy się zmierzyć w Europie po objęciu władzy przez PIS i dopuszczeniu do resortu oświaty Romana Giertycha.” „Na szczęście - dodaje Profesor Geremek – uroczystości przebiegły godnie a świat po raz kolejny zobaczył iż Polacy potrafią zmierzyć się ze swoją niechlubną historią”.
Robert Biedroń, działacz ruchu gejowskiego, na pytanie czy Lech Kaczyński mógł być pijany w Pawłokomie odpowiada, iż uroczystości wprawdzie nie oglądał, gdyż jest zbyt zajęty przygotowaniami do parady gejów i lesbijek, ale pijaństwo Kaczyńskiego wcale by go zdziwiło. „Po Prezydencie homofobie można spodziewać się wszystkiego najgorszego” stwierdza Robert Biedroń i aby zagrodzić drogę faszyzmowi w Polsce wzywa do masowego uczestnictwa w organizowanym marszu. „Powiedzmy nasze głośne NIE wobec tej skandalicznej antydemokratyczne prezydentury!”
Dziennikarskie śledztwo przeprowadzone przez nas potwierdza iż słowa Andrzeja Urbańskiego o tym iż Lech Kaczyński pije symboliczne ilości alkoholu były prawdziwe. Koneser win i miłośnik pięknych kobiet, przyjaciel braci Kaczyńskich Ludwik Dorn opowiada iż Lech nigdy nie uczestniczył w alkoholowych imprezach. A Jarek? „Jarek to inna historia. Jarek lubi męskie imprezy z alkoholem. Ale bez przesady” - dodaje Dorn.
„Czy picie niewielkich ilości alkoholu jest gwarancją trzeźwości?”- z tym pytaniem zwróciliśmy się do prof. Jana Grzegorczyka z Kliniki Leczenia Uzależnień w AM w Warszawie. „No cóż nie ma gwarancji iż osoba stroniąca od alkoholu nie popadnie w alkoholizm”- odpowiada profesor. „To sprawy bardzo złożone. Alkoholizm ma podłoże genetyczne i środowiskowe, jest też chorobą społecznego niedostosowania. Oczywiście osoby stroniące od alkoholu maja mniejsze szanse popadnięcia w alkoholizm ale miałem w mojej praktyce i takie przypadki. Natomiast osoby pijące mało alkoholu są bardziej narażone na jego działanie i już po wypiciu bardzo małych ilości mogą u nich wystąpić objawy upojenia alkoholowego. Organizm osoby pijącej uruchamia dodatkowe enzymy eliminujące alkohol stąd początkowo osoby takie mogą pić znaczne ilości bez szczególnych konsekwencji. U osoby niepijącej te mechanizmy są nieczynne dlatego też 50 g wódki może okazać się katastrofalne w skutkach. Jeśli Prezydent Lech Kaczyński pije mało i okazjonalnie powinien mieć się szczególnie na baczności spożywając alkohol gdyż nawet mała ilość może być dla niego bardzo groźna”.

Wszystko wydaje się więc wskazywać iż tym razem Pałac Prezydencki nie stał się po raz kolejny źródłem pijackiego skandalu. To cieszy. Jednakże nasza Redakcja będzie pilnie patrzeć Prezydentowi na ręce oraz na nogi, gdyż z pewnością świadomość, iż jest się obserwowanym Panu Prezydentowi nie zaszkodzi. Taka jest zresztą rola wolnych mediów.
redakcja "Postępu i wolnej myśli"
Tytuł: Czy Kaczyński był pijany w Pawłokomie?
Wiadomość wysłana przez: Wredna:) w Lipiec 04, 2006, 11:44:32 am
Ja myslę,że to ściema jest........On dba raczej o swój wizerunek :wink: CHYBA :mrgreen:
Tytuł: Czy Kaczyński był pijany w Pawłokomie?
Wiadomość wysłana przez: brzosa w Lipiec 28, 2006, 01:11:03 pm
tak to już jest w naszym narodzie, politycy także nie mogą sobie poradzić z alkoholem :)

Czyżby Kwachu Pijany ? (http://www.smog.pl/wideo/2809/czy_kwasniewski_byl_pijany/)
Tytuł: Czy Kaczyński był pijany w Pawłokomie?
Wiadomość wysłana przez: Weronika_ w Lipiec 28, 2006, 01:21:13 pm
tradycja :P
Tytuł: Czy Kaczyński był pijany w Pawłokomie?
Wiadomość wysłana przez: Kontra w Luty 03, 2007, 01:02:07 am
Nie jestem kaczystą, ale Lech Kaczyński jest abstynentem.
Tytuł: Czy Kaczy?ski by? pijany w Paw?okomie?
Wiadomość wysłana przez: Barbossa w Listopad 07, 2007, 03:03:29 pm
Kwasniewski by? pijany nie raz nie 2 nie no to ta choroba hahaha ?al napinaczów :D broncie dupe komuchom :D mordo ty moja hahaha SLD powinno byc powieszone za jaja a nie jeszcze knu? dalej i myslec nad przyszloscia panstwa , wszystkie aferki to SLD ale ciiiii bo ma ladna twarz haha :D co to za lewica ktora ma w dupie robotnikow i pracownikow ? biora dla siebie tylko ...