Naukowy.pl

Na początek => Na każdy temat => Imprezy => Wątek zaczęty przez: przem_as w Maj 11, 2009, 10:15:13 pm

Tytuł: Toruńskie Juwenalia 12-17 maja
Wiadomość wysłana przez: przem_as w Maj 11, 2009, 10:15:13 pm
W tym roku oprawa Juwenaliów nawiązuje do filmów z cyklu „Gwiezdne Wojny”, odbywa się też w 6 dni –  tyle właśnie części cyklu powstało dotychczas.

Impreza rozpocznie się 12 maja o godz. 18.00 na parkingu przy salach sportowych UMK koncertem plenerowym z cyklu Tour Bus, podczas którego zespoły występują na dachu specjalnego autokaru. Tour Bus ma charakter objazdowy, obejmuje koncerty w Krakowie, Toruniu, Gdańsku i Poznaniu. Gwiazdą koncertu toruńskiego będzie Pogodno.

13 maja o godz. 19.00 w klubie Kotłownia odbędzie się wielki finał Boju Akademików, natomiast dzień później, w czwartek 14 maja o godz. 18.00 spod Domu Studenckiego nr 6 wyruszy pochód juwenaliowy, który zakończy się pod sceną przy Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi. Tam też odbędzie się koncert, którego główną gwiazdą będzie Hey.

Piątek 15 maja obfitować będzie w wydarzenia na terenie całego miasteczka akademickiego na Bielanach. W programie przewidziano m.in. turniej paintballa, wyścig na uszatych piłkach, walkę na poduchy, turnieje siatkówki i koszykówki ulicznej oraz  plenerową grę „Jedi Game”. Koncert plenerowy  zakończy K.A.S.A.

W sobotę 16 maja na głównej scenie, wieczorem studentów zabawiać będą m.in. Dick4Dick, Indios Bravos i Akurat, natomiast wcześniej w miasteczku akademickim odbędzie się m.in. tradycyjny mecz piłkarski w błocie (godz. 11.00), zawody strongmenów i pokaz gwiezdnych walk na miecze świetlne.

Juwenalia 17 maja zakończą się koncertem grup metalowych w klubie Od Nowa. Gwiazdą koncertu będzie Turbo.

Więcej na juwenalia.umk.pl (http://www.juwenalia.umk.pl)