Naukowy.pl

Na początek => Na każdy temat => Imprezy => Wątek zaczęty przez: ayedavanita w Październik 20, 2008, 11:00:03 pm

Tytuł: debata nt. wolontariatu w Klubie Pod Jaszczurami
Wiadomość wysłana przez: ayedavanita w Październik 20, 2008, 11:00:03 pm
22 października o godzinie 17.00 w Klubie Pod Jaszczurami odbędzie się debata społeczna z udziałem wolontariuszy krakowskich organizacji pozarządowych. Spotkanie to jest częścią kampanii studenckiej „Otwórz oczy na wolontariat”.  Wieczór uatrakcyjni performance z udziałem tajemniczej postaci z plakatu, a także koncert muzyki na żywo i pokaz filmu „Podaj dalej”. Szczegóły na stronie kampanii: www.oczy.org.pl
   Kampania ruszyła końcem września i potrwa miesiąc. Tworzą ją studenci i uczniowie krakowskich uczelni i szkół średnich i kierują do swoich rówieśników, którzy być może jeszcze nie rozważali zaangażowania w wolontariat jako szansy na rozwój, zdobywanie doświadczenia i dobre wykorzystanie czasu swoich studiów. Mnóstwo atrakcji, spotkań, eventów, które łączy to, by pokazać, co naprawdę można robić w wolontariacie i dlaczego warto. „W wolontariacie znajduję przestrzeń, by przekroczyć moje potrzeby, by być z różnymi ludźmi. To dla mnie najcenniejsze, bo uczy niezmiernej otwartości i fascynacji tym, co wokół mnie.” – tak o swoim doświadczeniu mówi Urszula Polewka, jedna z organizatorek kampanii.
Zapraszamy na stronę internetową „Otwórz oczy na wolontariat”:www.oczy.org.pl
Na stronie można znaleźć opisy 11 organizacji pozarządowych działających na terenie Krakowa. Profile ich działalności są bardzo różne: od ekologii, kultury, współpracy międzynarodowej po walkę o prawa człowieka i wspieranie tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Wszystkie organizacje zostały tak opisane, żeby każdy mógł dowiedzieć się więcej o projektach, poznać sylwetki konkretnych wolontariuszy i w prosty sposób skontaktować się wybraną organizacją.
Organizatorzy kampanii biorą udział w projekcie „Wiosna Liderów” organizowanym przez Stowarzyszenie WIOSNA, który daje im możliwość przeprowadzenia własnej inicjatywy społecznej z pełnym wsparciem merytorycznym i częściowym wsparciem finansowym Stowarzyszenia. Projekt „Wiosna Liderów” jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.