Naukowy.pl

Społeczne => Szkolnictwo => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: agusiaaam w Marzec 24, 2009, 11:58:29 pm

Tytuł: Studia pedagogiczne
Wiadomość wysłana przez: agusiaaam w Marzec 24, 2009, 11:58:29 pm
Chciałam zapytać o opinie osoby, które studiują, studiowały, bądź mają kogoś znajomego/bliskiego, który studiuje lub studiował i może mi udzielić rzetelnych informacji. Interesuje mnie kierunek z wychowaniem wczesnoszkolnym lub doradztwo zawodowe i byłabym wdzięczna, gdyby ktoś pomógł mi opisać prawdziwy przebieg takich studiów. Czy są przyszłościowe? trudne? czy na wychowaniu wczesnoszkolnym obowiązkowa jest umiejętność gry na instrumencie, a przy doradztwie zawodowym - duża wiedza o przedsiębiorczości? Żałuję, że nie mam nikogo, kto mógłby mi jasno coś doradzić :(
Byłabym bardzo wdzięczna za opinie z autopsji.

pozdrawiam :*
Tytuł: Studia pedagogiczne
Wiadomość wysłana przez: Mamak w Marzec 29, 2009, 02:20:46 pm
Cytat: agusiaaam
czy na wychowaniu wczesnoszkolnym obowiązkowa jest umiejętność gry na instrumencie


nie wiem, czy Ci to cos da, ale kolezanka jest na pedagogice wczesnoszkolnej (dodatkowo z jezykiem angielskim) i na niczym grac nie musi ;) studia bardzo sobie chwali, z tego wzgledu, ze ma (raczej) sporo wolnego czasu dla siebie i swoich pozapedagigicznych pasji.
Tytuł: Odp: Studia pedagogiczne
Wiadomość wysłana przez: dzuliet w Styczeń 14, 2017, 09:11:18 pm
Ja też pierwsze susze, aby na edukacji wczesnoszkolnej trzeba było wykazywać się grą na instrumencie.  ??? To dla mnie nowość. Co do doradztwa zawodowego, to się niestety nie wypowiem, bo się zwyczajnie nie znam. Tu lepiej chyba bezpośrednio poszukać informacji na stronie uczelni, która sobie wybrałaś lub planujesz wybrać. Jeśli chodzi o poszerzanie kwalifikacji, to ja raczej celuję w tego typu szkolenia: http://orke.pl/szkolenia/3098 bo akurat taka tematyka mnie żywo ostatnio interesuje. Oczywiście studia podyplomowe, które wskazałaś wydają mi się przyszłościowe, musisz jednak pamiętać, że o ile to są całkowicie nowe dla Ciebie zagadnienia, to będą Cie niezwykle absorbować (jak wszystko co jest nowe) - ale kierunek rozwoju chyba jak najbardziej "z perspektywą".
Tytuł: Odp: Studia pedagogiczne
Wiadomość wysłana przez: onova w Styczeń 25, 2017, 09:36:26 pm
Ja ukończyłam pedagogikę. Jeśli chodzi o przebieg studiów to był dla mnie on bardzo przyjemny, ale ja o pracy z dziećmi od zawsze marzyłam. Czy jest przyszłościowy? Cieżko powiedzieć, bo u nas reformy są wprowadzane zbyt często i wszystko się zmieniać. Warto w zanadrzu mieć jeszcze coś, dodatkowe specjalizacje i szkolenia. Ja na przykład pracuję w szkole prywatnej dla dzieci z problemami, dzieki czemu mam okazję uczestniczyć w szkoleniach zorganizowanych przez Centrum CBT. Teraz ostatnio omawialiśmy dzieci z zespołem Tourette'a (dzieci z tikami). A to tylko jeden z przykładów. Im więcej posiadasz wiedzy i doświadczenia tym łatwiej o pracę. Same studia to za mało
Tytuł: Odp: Studia pedagogiczne
Wiadomość wysłana przez: Rokitnik1 w Sierpień 03, 2017, 10:30:06 am
Studia są bardzo łatwe, są na nich osoby z pasją ale też takie, które po prostu nie miały talentu do przedmiotów ścisłych.
Po studiach jest bardzo dużo pracy w prywatnych placówkach - gorzej jest z miejscami w publicznych szkołach. Zarobki średnio 2 tys.