Naukowy.pl

Społeczne => Psychologia / Socjologia => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: mariusz909 w Grudzień 07, 2021, 04:41:31 pm

Tytuł: Psychoterapia Olsztyn
Wiadomość wysłana przez: mariusz909 w Grudzień 07, 2021, 04:41:31 pm
Psychoterapia to nie zwykła rozmowa, jak się może czasami wydawać. Istotą psychoterapii jest proces prowadzony pod kierunkiem wyszkolonego terapeuty, w którym celem jest najogólniej mówiąc dokonanie zmiany w zachowaniu i reakcjach emocjonalnych człowieka. Także w Olsztynie można już korzystać z wielu gabinetów psychoterapii. Jak wybrać dobry? Na co uważać szczególnie, kierując się wyborem specjalisty z zakresu psychoterapii?

Przede wszystkim nie można zwierzyć swojej psychiki osobie przypadkowej. W Olsztynie jest sporo gabinetów z tradycjami, a także nowych. Nie ma to znaczenia, czy jest to psychoterapia Gestalt, czy np. psychodynamiczna. Każda z metod psychoterapii ma swoje wady i zalety, ale każda może być pomocna. Należy raczej dokonywać wyboru na podstawie własnych doświadczeń. Jeśli w jakimś gabinecie czujemy się źle, jest nam trudno się otworzyć, mamy trudności z opowiadaniem o sobie, a terapeuta sprawia wrażenie zbyt dominującego, to znaki, że można poszukać innego miejsca. psychoterapia Olsztyn (https://psychoterapiarutkowska.pl) Jest ich w takim mieście jak Olsztyn sporo, nie jesteśmy skazani na ten jeden gabinet z psychoterapią w nazwie. Nowe nie znaczy gorsze, a pod wieloma względami może okazać się wręcz lepsze, bo psychoterapia niejedno ma oblicze. Także w Olsztynie warto szukać. Lepiej pójść do dwóch czy trzech miejsc, niż trwać w pierwszym wyborze, bo psychoterapia to zbyt poważna sprawa, by powierzyć ją osobie, z którą rozmawia nam się trudno. Zwłaszcza w takim dużym mieście jak Olsztyn, gdzie mamy wybór.
Tytuł: Odp: Psychoterapia Olsztyn
Wiadomość wysłana przez: olenka w Kwiecień 04, 2022, 12:49:29 pm
Jeśli masz problem z alkoholem to sądzę, że pomóc Ci może pani psycholog, psychoterapeuta dr Marta Melka-Roszczyk Poznań: https://melka-roszczyk.pl/ . Miałam okazję być na terapii u pani doktor i naprawdę bardzo mi pomogła. Jestem jej bardzo wdzięczna za naprawdę wiele kwestii. Serdecznie polecam kontakt.
Tytuł: Odp: Psychoterapia Olsztyn
Wiadomość wysłana przez: maciejka123 w Czerwiec 20, 2022, 09:22:41 am
W dzisiejszych czasach, ludzie mają coraz większą świadomość swojego zdrowia psychicznego i wiedzą, że mają na nie ogromny wpływ. Jeśli ktoś z Was chciałby wybrać się na psychoterapię, ale nie wie jak wybrać specjalistę, to polecam artykuł https://rytmdnia.pl/psychoterapeuta-jak-wybrac-dobrego-specjaliste/ (https://rytmdnia.pl/psychoterapeuta-jak-wybrac-dobrego-specjaliste/)