Naukowy.pl

Społeczne => Prawo => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: zetka w Marzec 27, 2005, 07:15:44 am

Tytuł: mieszkanie wlasnosciowe i koszty zwiazane w jego utrzymaniem
Wiadomość wysłana przez: zetka w Marzec 27, 2005, 07:15:44 am
istnieje zakup mieszkania (w budynku wielorodzinnym) na wlasnosc, z wpisem do ksiegi wieczystej oraz dodatkowo uzytkowanie wieczyste gruntu pod ta zabudowa, a dokladnie czesci tego gruntu.
i teraz tak, za grunt uiszcza sie co roku oplate za uzytkowanie wieczyste. zawiadomienie nie przychodzi w ramach tej oplaty nie wiedziec czemu, jednak zastanawia mnie bardziej jaka jest cena od metra gruntu tej oplaty, czy moze byc ona zmienna ? druga sprawa to ustawa, w swietle ktorej uzytkowanie wieczyste gruntu mialo sie zamienic na wlasnosc gruntu - istnieje taka ustawa, czy jest dopiero w toku ? i jak to bedzie wygladalo pod wzgledem prawnym jesli mialoby dojsc do takiej zamiany ?
podobne pytanie zwiazane z oplata podatku od nieruchomosci za owe mieszkanie. nalezy zlozyc wniosek do urzedu, urzad po naliczeniu kwoty zawiadamia zaiteresowanego do kiedy oplacic, ile etc. moje pytanie a propos mieszkania zwiazane jest rowniez z sama cena za metr, jesli chodzi o ten podatek. wiem, ze na pewno jest zmienna, tylko teraz od czego zalezy, do ceny za kwintal zyta ? to o te rownanie chodzi ?
Tytuł: mieszkanie wlasnosciowe i koszty zwiazane w jego utrzymaniem
Wiadomość wysłana przez: rww w Kwiecień 21, 2005, 08:43:52 am
Przy zakupie mieszkania jest określona wielkość podatku.
Przecież mieszkanie od kogoś zakupujesz (sp. mieszkaniowa, gmina, itd)
Wielkość podatku określa gmina na swoim terenie. Z tego co wiem to nie przychodzi zawiadomiene o zapłacie ale informacja o zaleganiu z płatnością. Dostawałem takie co roku poniważ podatek od gruntu płatny jest raz na rok. Na razie są to małe kwoty. Jest to kwota stała. Ale ile będzie wynosił po wprowadzeniu podatku katastralnego tego nie wiem i bardzo uważnie nasłuchuje wszelkich informacji o wprowadzeniu katastra.
Tytuł: Odp: mieszkanie wlasnosciowe i koszty zwiazane w jego utrzymaniem
Wiadomość wysłana przez: Weteranka w Październik 20, 2017, 02:37:24 pm
Na pewno największym wydatkiem bedzie sam zakup mieszkania od dewelopera (http://http/ksdevelopment.pl/). Ale jeżeli znajdziesz tak fajną ofertę jak ma ten  deweloper to myślę, ze już uda Ci się trochę zaoszczędzic na inne wydatki.
Tytuł: Odp: mieszkanie wlasnosciowe i koszty zwiazane w jego utrzymaniem
Wiadomość wysłana przez: ulatula003 w Marzec 14, 2018, 10:26:39 am
Sama nie mam takiej wiedzy, ale mogę Ci polecić mojego notariusza - kancelaria notarialna wrocław (http://wroclaw-notariusz.net) - mega profesjonalizm i za free dadzą Ci porady  :P
Tytuł: Odp: mieszkanie wlasnosciowe i koszty zwiazane w jego utrzymaniem
Wiadomość wysłana przez: maciejka123 w Październik 23, 2019, 01:57:36 am
Zdecydowanie lepiej być w posiadaniu mieszkania własnościowego niż wynajmować mieszkanie od osoby prywatnej, gdyż koszty w tym przypadku są o wiele wyższe niż w przypadku posiadania mieszkania na własność. Sama obecnie rozglądam się za mieszkaniem dla siebie. Mieszkam we Wrocławiu i najbardziej w chwili obecnej przemawia do mnie oferta tego dewelopera: https://vantage-sa.pl/mieszkania-dwupokojowe-we-wroclawiu/
Tytuł: Odp: mieszkanie wlasnosciowe i koszty zwiazane w jego utrzymaniem
Wiadomość wysłana przez: http://forum.naukowy.pl/n w Sierpień 25, 2020, 02:42:14 pm
W temacie mieszkań to według mnie dobrze jest kupić nowe od dewelopera pod klucz, tutaj https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-rumia.html macie ofertę na mieszkania w Rumi w dobrej cenie i lokalizacji. Deweloper ten jest już długo na rynku i ma duże doświadczenie.
Tytuł: Odp: mieszkanie wlasnosciowe i koszty zwiazane w jego utrzymaniem
Wiadomość wysłana przez: pysia2 w Kwiecień 23, 2021, 10:55:16 pm
Jeśli mieszkanie jest własnościowe to prosta sprawa. Gorzej jeśli posiada się tylko udział w nieruchomości. Wtedy warto zastanowić się czy mozliwe jest polubowne zniesienie współwłasności nieruchomości  (https://grb-nieruchomosci.pl/zniesienie-wspolwlasnosci-nieruchomosci-definicje-i-instrukcja/) na przykład przyznanie nieruchomości jednemu ze współwłaścicieli z obowiązkiem spłaty pozostałych współwłaścicieli. Można również rozważyć możliwość sprzedaży swojej części, pozwoli to uniknąć ponoszenia kosztów wychodzenia ze współwłasności.
Tytuł: Odp: mieszkanie wlasnosciowe i koszty zwiazane w jego utrzymaniem
Wiadomość wysłana przez: olenka w Maj 31, 2021, 01:38:18 pm
Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednie miasto. Może Lublin? Widziałam ostatnio oryginalne nowe mieszkania w lublinie: https://diamentowewzgorze.lalak.pl/mieszkania (https://diamentowewzgorze.lalak.pl/mieszkania) . Myślę, że mogą one spodobać się także Wam.