Naukowy.pl

Przyrodnicze => Medycyna => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: beatrycze w Październik 16, 2015, 10:18:38 am

Tytuł: Uzależnienie
Wiadomość wysłana przez: beatrycze w Październik 16, 2015, 10:18:38 am
Jestem uzależniona od alkoholu, tak jestem alkoholiczka i szukam pomocy. Przeszukuje internet w poszukiwaniu ośrodków odwykowych i znalazłam ośrodek odwykowy Agnus koło Poznania i wydaj się on dobry. Ale nie mam doświadczenia na razie z tego typu ośrodkami i nie wiem na co zwracać uwagę. Możecie mi coś doradzić jak powinnam zacząć swoją walke z nałogiem ?
Tytuł: Odp: Uzależnienie
Wiadomość wysłana przez: maciejka123 w Sierpień 21, 2018, 10:14:55 am
Uzależnienie to najczęściej alkohol. Mogę jedynie się domyślać, jak ciężko jest wrócić do dawnego życia i jak ciężko wyjść z takiego dołka, którym jest alkoholizm. Na szczęście jest dużo różnych miejsc, w których mogą nam pomóc i chyba jednym z najbardziej popularnych jest http://ograniczpicie.pl/
Tytuł: Odp: Uzależnienie
Wiadomość wysłana przez: Sweethearh w Listopad 17, 2018, 12:28:21 pm
Nie pomyślałam, że mogę się uzależnić od pracy, zawsze myślałam, że jest to uzależnienie, które bardzo rzadko spotkać. Teraz wiem jak niewiele potrzeba, by zaniedbać wszystko i żyć tylko i wyłącznie pracą. Dopiero potrzebowałam silnego wstrząsu, żeby uświadomić sobie problem, dlatego podjęłam decyzję o terapii w Ośrodku Zaroślak w Borach Tucholskich i jestem pewna, że tam stanę na nogi.
Tytuł: Odp: Uzależnienie
Wiadomość wysłana przez: Ailis w Sierpień 20, 2019, 09:34:07 am
Alkoholizm jest chorobą, w którą łatwo wpaść, a zdecydowanie trudniej się z niej wyleczyć. Wyjście z nałogu nie oznacza niestety całkowitego wyleczenia. Alkoholikiem pozostaje się do końca życia, stąd wedle wielu teorii uznaje się to schorzenie za nieuleczalne. Aby rozpocząć cały proces zdrowienia należy przyznać się przed samym sobą, iż istnieje problem. To konieczne i niezbędne, by wraz z silną wolą i chęcią do wyjścia z nałogu postawić pierwszy krok. Zgłosić się na terapię do ośrodka Wiosenna.
Tytuł: Odp: Uzależnienie
Wiadomość wysłana przez: Devil93 w Listopad 19, 2019, 03:41:08 pm
Nie dalej jak przedwczoraj zmarł chłopak, bardzo młody, właśnie z powodu alkoholu. I moim zdaniem to powinno się przymusowo leczyć. Bo alkohol, narkotyki i inne nic dobrego nie zrobią człowiekowi. Lepiej jest wykorzystac Ranking Ośrodków Terapii i starać się z tego wyjść. A nie potem takie tragedie.
Tytuł: Odp: Uzależnienie
Wiadomość wysłana przez: kogutka w Styczeń 04, 2021, 07:09:28 am
Detoksykacja alkoholowa w domu z reguły nie daje pożądanych efektów i często kończy się porażką. Dlatego warto wykonywać ją pod okiem specjalistów z https://www.medycznydetox.pl/ Ta placówka ma akurat wiele pochlebnych opinii.
Tytuł: Odp: Uzależnienie
Wiadomość wysłana przez: onova w Marzec 11, 2021, 09:19:57 pm
|Nie powiedziałabym. Daje efekty w domu, z tymże przeprowadzona przez medyków - wówczas jest skuteczna. Później oczywiście i tak terapia jest konieczna. Choć co niektórzy twierdzą , że wszywka alkoholowa Węgrów (https://esperalwarszawa.pl/esperal-wszywka-alkoholowa-siedlce-sokolow-podlaski-wegrow/) (lub z innej bliższej miejscowości) jest lepszym rozwiązaniem. Ale tę kwestię to już ze specjalistami trzeba skonsultować
Tytuł: Odp: Uzależnienie
Wiadomość wysłana przez: olenka w Wrzesień 19, 2021, 11:56:26 am
Porozmawiaj też na ten temat z psychologiem. Na pewno pomoże Tobie przejść przez ten problem. Terapia uzależnień będzie w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem. Zajrzyj na stronę Poradni Empatio, gdzie znajdziesz więcej informacji na ten temat: https://psycholog-ms.pl/terapia-uzaleznien/ .