Naukowy.pl

Przyrodnicze => Medycyna => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: merlina_pd w Grudzień 03, 2006, 03:42:24 pm

Tytuł: mostek- pomocy!!
Wiadomość wysłana przez: merlina_pd w Grudzień 03, 2006, 03:42:24 pm
Od jakiegoś czasu w okolicach mostka wyczułam jakieś zgrubienie, po lewej stronie czuje większą kość, to mnie boli. Byłam z tym u lekarzy(mówią że to mostek) i niewiedzą co z tym zrobić, jakie badania można zrobić żeby to zobaczyć i co to w ogóle jest (mam skolioze, jak w ogóle to ma znaczenie) A może to jest normalne, już sama niewiem (  to mnie boli :/)
Tytuł: mostek- pomocy!!
Wiadomość wysłana przez: Kati w Grudzień 04, 2006, 06:27:18 pm
A nie zrobili Ci przeswietlenia?? Moze to byc wynik rozwijajacej sie skoliozy..a leczysz sie, chodzisz na jakies cwiczenia??

Radze isc do jakiegos innego lekarza, bo dziwne zeby ten u ktorego bylas nie dal Ci skierowania..  :|
Tytuł: mostek- pomocy!!
Wiadomość wysłana przez: SeptuAginta w Grudzień 04, 2006, 07:05:59 pm
Widać lekarz sobie "olał" twój problem. Pójdź do innego, zapewne skieruje Cie do specjalisty. Na prześwietleniu powinno wszystko wyjść ;]
Masz 16 lat, w tym wieku często dzieją się niby dziwne rzeczy:D Ale to normalne ;]
Tytuł: mostek- pomocy!!
Wiadomość wysłana przez: Aniaww w Grudzień 05, 2006, 07:44:12 am
Ja też sądzę że powinnaś iść do innego lekarza. Asymetria spowodowana skoliozą może dotyczyć także i mostka, ale jeżeli wyczuwasz jakiekolwiek zgrubienia, należałoby zrobić badania, bo może to być coś groźnego. Np. nowotwór. No, nowotwory są rózne, jedne są bardzo groźne, inne praktycznie nie oddzywają się całe życie. Ale to należałoby sprawdzić, może to wogóle nic nie jest, taka budowa kości. Niemniej jednak dopóki nie zrobią RTG, USG i odpowiednio dobranych badań, nie wiedzą nic. Lekarz zbagatelizował sprawę.
Tytuł: mostek- pomocy!!
Wiadomość wysłana przez: merlina_pd w Grudzień 05, 2006, 06:54:26 pm
byłam prześwietlana ale nic z tego nie wyszło(nic niebyło widać) na dodatek jest mi ciężko oddychać ,(dokładnie niewiem czy to jest związane z tą kością,, ale kto wie)...
Tytuł: mostek- pomocy!!
Wiadomość wysłana przez: Kati w Grudzień 05, 2006, 06:57:53 pm
i nic Ci lekarz nie powiedzial?? to moze od skrzywienia ugniata sie w jakis sposob mostek...i na klatke piersiowa..stad te problemy z oddychaniem..