Naukowy.pl

Języki obce => Niemiecki => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: dudu21 w Wrzesień 06, 2015, 09:23:16 pm

Tytuł: Książki do nauki j. niemieckiego
Wiadomość wysłana przez: dudu21 w Wrzesień 06, 2015, 09:23:16 pm
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego pada zawsze pytanie - jaki podręcznik, ćwiczenia, jakie materiały uzupełniające - skąd czerpać dodatkowe ćwiczenia, itp. itdp.

Stąd moje pytanie - z jakich książek korzystacie i proszę o przedstawienie ich plusów oraz minusów.

Ja od lat kocham serię Alles Klar. Jest to podręcznik + płyta CD, a w tylnej części znajdują się ćwiczenia - odpowiednio pod każdy rozdział + słownik. Można skorzystać z wydania podstawowego lub rozszerzonego.
Dodatkowo do książki osobno można zakupić książkę - Gramatykę, która zawiera ogrom ćwiczeń + jest znakomitym uzupełnieniem podręcznika. Link: http://sklep.wsip.pl/produkty/alles-klar-jezyk-niemiecki-gramatyka-podrecznik-1479/

Świetnym dodatkiem jest również książka "Alles Klar Tests und Abi" oraz książka "Alles Klar Sprachspiele" - także jak widzicie, można dużo ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, a wszystkie dodatkowe książki podzielone zostały zgodnie z materiałem podręcznikowym.

Na tym zestawie - a posiadam cały :) pracuję od lat, jednak z każdą modyfikacją książki zauważałam zmniejszanie treści, stąd wolę "stare wydania" podręcznika - który objętościowo jest bogatszy.

Od minionego roku pracuję również z podręcznikami serii Infos - link: https://www.pearson.pl/niemiecki/katalog-sklep/szko%C5%82y-ponadgimnazjalne/infos.html
i jestem z nich również zadowolona. Lubię czytelny podział na tematy, jak i całe przygotowanie - aktualne tematy, postaci itd.

Zapraszam do dyskusji.
Tytuł: Odp: Książki do nauki j. niemieckiego
Wiadomość wysłana przez: Moresa w Maj 02, 2016, 12:58:36 pm
Seria Infos jest całkiem fajna moim zdaniem.


_____________
www.mediakol.pl (http://www.mediakol.pl)
Tytuł: Odp: Książki do nauki j. niemieckiego
Wiadomość wysłana przez: dariawaria w Luty 15, 2018, 10:17:40 am
jest w nich coś o na temat ubezpieczenia zdrowotne w niemczech (http://ubezpieczenie.de/ubezpieczenia-zdrowotne-niemcy/) ??
Tytuł: Odp: Książki do nauki j. niemieckiego
Wiadomość wysłana przez: Danny12 w Marzec 23, 2018, 02:26:07 pm
A ja polecam ksiazki z kryminalami niemieckimi ze slownikiem. Sa rozne poziomy. Mozna wybrac tytul i poziom, zamowic np. przez internet. To fajna opcja i sam sie tak uczylem. Slowka same wchodza do glowy a te kryminaly naprawde spoko wciagaja ;)
Tytuł: Odp: Książki do nauki j. niemieckiego
Wiadomość wysłana przez: MaryyJ w Maj 23, 2018, 04:10:29 pm
ja wolę oglądać seriale niemieckie albo takie krótkie filmiki z napisami :D niemieckiego uczę się w sumie tak samo jak angielskiego :D
Tytuł: Odp: Książki do nauki j. niemieckiego
Wiadomość wysłana przez: gloryjka w Sierpień 16, 2019, 01:28:11 pm
Może warto zastanowić się nad wyborem nauki w szkole językowej? To dobra sprawa, jeśli chcesz nieco podciągnąć swoje umiejętności z tym tematem. Skorzystaj z wiedzy jaką mają w https://niemiecki-koscierzyna.info/korepetycje/ i zyskaj profesjonalny kurs nauki języka niemieckiego!