Naukowy.pl

Techniczne => Informatyka (IT) => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: DawKr w Maj 06, 2006, 12:54:00 pm

Tytuł: wszystko o logo
Wiadomość wysłana przez: DawKr w Maj 06, 2006, 12:54:00 pm
czy ktos moze mi cos powiedziec o jezyku logo co nim mozna zrobic
Tytuł: wszystko o logo
Wiadomość wysłana przez: TPJ w Maj 06, 2006, 09:01:49 pm
AFAIK to język ten był przeznaczony przede wszystkim do nauki programowania i w dużym stopniu uczył myślenia rekurencyjnego, typowego dla programowania funkcyjnego. Słynny oczywiście przede wszystkim ze swojej "żółwiej" grafiki.

IMHO jest to zwykła zabawka, która do profesjonalnych zastosowań po prostu się nie nadaje - ale jak ktoś nie potrzebuje porządnego narzędzia, tylko takiej prostej zabawki, to czemu nie?

Chociaż jak ktoś chce szybko się nauczyć programowania funkcyjnego (całkowicie odmienne od np. programowania imperatywnego), to może właśnie Logo będzie dobre? Bo takie Lisp czy Ocaml z pewnością są już bardziej złożone. Ale jeśli Logo, to jednak tylko do nauki.

(Przyznam uczciwie: zbytnio tego języka nie cenię. Kontakt z nim miałem tylko na "małym" Atari. Ale też nigdy nie widziałem żadnego programu, który byłby napisany w tym języku i gdzieś do czegoś stosowany. Fakt faktem - sam też bym z własnej woli do niczego poważnego nie użył tego języka. Gdybym miał coś pisać funkcyjnie, to bym wybrał Ocamla.)
Tytuł: wszystko o logo
Wiadomość wysłana przez: Mamak w Maj 07, 2006, 03:54:30 pm
http://pl.wikipedia.org/wiki/Język_programowania_Logo
http://prace.sciaga.pl/24128.html
http://sp.poniatowa.pl/art21.htm