Naukowy.pl

Techniczne => Informatyka (IT) => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: alvar w Czerwiec 01, 2018, 09:03:09 am

Tytuł: Smart home
Wiadomość wysłana przez: alvar w Czerwiec 01, 2018, 09:03:09 am
Podobają Wam się rozwiązania tego typu? Chcielibyście mieszkać w domu sterowanym z pozycji smartfona albo tableta?
Tytuł: Odp: Smart home
Wiadomość wysłana przez: jaksa w Czerwiec 04, 2018, 12:11:15 pm
Na pewno takie sterowane smartfonem domy są wyjątkowo wygodne ale też bezpieczne, bo taki system może nas powiadomić o tym że ktoś się próbował dostać do domu, odciąć wodę w razie zagrożenia zalaniem mieszkania czy powiadomić odpowiednie służby o np pożarze i uruchomić system przeciwpożarowy, możliwości jest nieskończenie wiele i wszystko zależy od tego na jakie rozwiązania które proponuje Maciej Fiedler (http://www.codziennypoznan.pl/artykul/2018-03-29/maciej-fiedler-czlowiek-ktory-sprawil-ze-poznan-stal-sie-stolica-rozwiazan-smart-home) wraz ze swoją się zdecydujecie
Tytuł: Odp: Smart home
Wiadomość wysłana przez: schwarzowa w Lipiec 19, 2018, 08:42:08 am
Mi bardzo się podobają takie różne smart urządzenia. W Polsce tak naprawdę jest jeszcze ich mało, ale na przykład w Tajpej na Tajwanie sprawa wygląda zupełnie inaczej. Na https://dariuszstasik.com/smart-technologie-z-tajpej/ (https://dariuszstasik.com/smart-technologie-z-tajpej/) możecie sobie zobaczyć, jakie cuda tam mają. Niektóre z nich, na przykład monitor pracy serca połączony z odpowiednią aplikacją, mogą nawet komuś uratować życie.
Tytuł: Odp: Smart home
Wiadomość wysłana przez: Devil93 w Marzec 26, 2019, 11:38:35 am
A jak to może się komuś nie podobać, powiedzcie? Przecież to idealny sposób na to, by sobie polepszyć życie i sprawić, by było jeszcze wygodniejsze. Mnie takie coś interesuje, jak i rozwiązania dla samego budynku, dlatego patrzyłam już na Regulatory i sterowniki Beretta (https://www.ceneo.pl/Regulatory_i_sterowniki/p:Beretta.htm) i mam zamiar w budowie nowoczesne rozwiązania zamontować. Na pewno się przydadzą.