Naukowy.pl

Języki obce => Angielski => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: nel w Sierpień 06, 2016, 09:32:40 pm

Tytuł: Znajomość języka a praca za granicą
Wiadomość wysłana przez: nel w Sierpień 06, 2016, 09:32:40 pm
Witajcie. Chce wyjechać za granicę do pracy. Z moim językiem jest tak sobie jeśli chodzi o biegłość posługiwania się nim. Jestem ciekawa czy jest w UK jakaś szkoła lub możliwość odbycia intensywnego szkolenia językowego, który umożliwi mi na późniejszym etapie sprawne posługiwanie się językiem. Z tego co widać - http://www.jobs.pl/praca-za-granica/wielka%20brytania;a,76 (http://www.jobs.pl/praca-za-granica/wielka%20brytania;a,76) ze znalezieniem pracy nie powinno być większych problemów, z mieszkaniem też, martwi mnie tylko średnia znajomość jezyka, wyobrażam sobie że jest to jednak jakaś (znaczna) przeszkoda. Może ktoś mi coś doradzi.
Tytuł: Odp: Znajomość języka a praca za granicą
Wiadomość wysłana przez: olka95 w Listopad 02, 2016, 04:33:12 pm
Oczywiście, ze znajomość języka obcego pomoże Ci znaleźć dobrą pracę za granicą. Czytałam o tym ostatnio na http://www.apv.com.pl/ (http://www.apv.com.pl/), a oprócz tego mam kuzynkę, która wyjechała właśnie do Anglii :D
Tytuł: Odp: Znajomość języka a praca za granicą
Wiadomość wysłana przez: drHanx w Luty 28, 2017, 10:02:29 am
Język to żadna bariera, nawet jeśli mówisz słabo to wystarczy. W trakcie życia za granicą, jeżeli tylko zechcesz twój język będzie się poprawiać. :) Pracowałam jeden czas w Anglii i nawet jeden z moich menadżerów nie znał idealnie angielskiego. Pozdrawiam (http://felietony.com.pl/)
Tytuł: Odp: Znajomość języka a praca za granicą
Wiadomość wysłana przez: cergeg w Marzec 07, 2017, 09:13:47 am
Moi znajomi z poziomem angielskiego gorszym ode mnie, a mój poziom jest taki, że balbym się wyjechać do pracy za granicą :) wyjechali i pewnym czasie, w ciągłym kontakcie z językiem mówili płynnie, bez problemu. Myślę, że tylko początek będzie bardzo trudny.
Tytuł: Odp: Znajomość języka a praca za granicą
Wiadomość wysłana przez: popik90 w Czerwiec 13, 2017, 10:54:40 am
Jest bardzo dużo różnych kursów internetowych, jak połączysz to oczywiście z codziennym obsłuchiwaniem się z językiem to naprawdę w krótkim czasie powinieneś mocno poprawić swoją znajomość angielskiego. Najważniejsze to nie bać się próbować mówić.
Tytuł: Odp: Znajomość języka a praca za granicą
Wiadomość wysłana przez: Marekkwdz w Lipiec 27, 2017, 09:05:05 am
Wyjechałem dwa lata temu do Londynu do pracy. Poziom angielskiego: B2. Początkowo używałem różnych konstrukcji i czasów typu: past perfect, past perfect continuous, modalne, okresy warunkowe, future perfect etc. Anglicy patrzyli na mnie jak na wariata, bo sami korzystają na co dzień z 2 może 3 czasów. Podstawy można bardzo szybko przyswoić, najważniejsza jest nauka słownictwa. Skup się na tym a z każdym się dogadasz  :)
Tytuł: Odp: Znajomość języka a praca za granicą
Wiadomość wysłana przez: MarcinPe w Listopad 22, 2017, 08:28:02 pm
Znajomi namawiają mnie na wyjazd w następne wakacje do pracy w Hiszpanii.Nie wiem, czy zdecydowałbym się bez znajomości języka. Zamierzam zapisać się do szkoły językowej https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-hiszpanski/ (https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-hiszpanski/). W ciągu roku sporo się nauczę a później na miejscu sprawdzę to w praktyce. Wydaje mi się, że do pracy w innym kraju nie wystarczy sam język angielski. Ja na pewno będę się czuł pewniej znająć hiszpański.
Tytuł: Odp: Znajomość języka a praca za granicą
Wiadomość wysłana przez: awygoheje w Luty 08, 2018, 09:25:00 am
Wiadomo, że ten komunikatywny angielski jest wymagany, ale lepiej wyjść przed szeregi i po prostu więcej się uczyć.
Tytuł: Odp: Znajomość języka a praca za granicą
Wiadomość wysłana przez: kari78 w Maj 14, 2018, 09:16:58 am
W Anglii są specjalne szkoły aby szybko nauczyć się języka, jednak radziłabym pójść na jakiś przyspieszony kurs. A nawet jeśli nie, jeżeli znajdziesz się w obcym kraju, a podstawy znasz moim zdaniem będzie to kwestia miesiąca jak będziesz płynnie mówić po angielsku, gdyż nie będziesz miała wyjścia :)
Tytuł: Odp: Znajomość języka a praca za granicą
Wiadomość wysłana przez: schwarzowa w Maj 03, 2020, 09:41:53 pm
Moim zdaniem znajomość języka angielskiego to podstawa, jeśli chce się wyjechać do pracy za granicę. Warto znać taki język chociażby w stopniu podstawowym. Wystarczy zrobić sobie jakiś kurs dla początkujących, na przykład taki, jaki oferuje Szkoła Językowa ProfiLingua na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/angielski/dla-poczatkujacych (https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezykowe/angielski/dla-poczatkujacych). Polecam ;)