Naukowy.pl

Języki obce => Angielski => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: no.name w Październik 06, 2005, 11:28:47 pm

Tytuł: Testy na sprawdzenie poziomu
Wiadomość wysłana przez: no.name w Październik 06, 2005, 11:28:47 pm
Ponieważ miałam kilkuletnią przerwę w nauce angielskiego i dopiero w wakacje zaczęłam sobie wszystko przypominać, chciałabym sprawdzić na jakim jestem poziomie. Przymierzam się do certyfikatu, chciałam FCE ale już parę osób mi radziło, żeby od razu podchodzić do CAE bo FCE mi nic nie da. Ale byli także tacy, którzy mi to odradzali. Mama stwierdziła, że jak mam wydać najpierw ponad 500 zł na FCE a potem podobną kwotę na CAE to lepiej gdybym podchodziła od razu do CAE a w razie czego jakbym zdała dopiero za drugim razem to finansowo wyjdzie na to samo :)
Dlatego chcę się sprawdzić ale jak na razie znalazłam tylko proste testy, w których na obu poziomach robię tyle samo błędów.
Jaka jest różnica w poziomie między jednym a drugim egzaminem jeśli chodzi o speaking? Wiem, że na pewno większy nacisk jest na słownictwo niż na gramatykę... jeśli się mylę to napiszcie jak to jest bo cały czas panikuję i nie wiem czy dam radę, tym bardziej jak mi znajomi już tak nakręcili, że sama nie wiem do czego podchodzić.

[ Dodano: 8 Październik 2005, 11:32 ]
Już 2 testy znalazłam :)
http://www.ang.pl/eskk.html?id=19 (28/30)
http://www.ang.pl/eskk.html?id=20 (23/30 :( )

Jakby ktoś je zrobił to dajcie znać jak wyniki i przy okazji czy macie jakiś certyfikat bo chciałabym się porównać z innymi.