Naukowy.pl

Przyrodnicze => Geografia, Ochrona środowiska => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: Przemek w Listopad 23, 2006, 06:22:32 pm

Tytuł: Rolnictwo w Polsce
Wiadomość wysłana przez: Przemek w Listopad 23, 2006, 06:22:32 pm
Witam,
Mam następujące pytania:
Jakie są uwarukowania rozwoju rolnictwa w Polsce, pomijam tu względy fizycznogeograficzne. Interesują mnie bardziej np. struktura agrarna, znaczenie rolnictwa w gospodarce i względy polityczne.
Tytuł: Odp: Rolnictwo w Polsce
Wiadomość wysłana przez: koraa w Kwiecień 19, 2018, 01:28:48 pm
Rolnictwo w Polsce jest na dość dobrym poziomie. Wiele osób jednak powoli rezygnuje z tego zajęci, a szkoda bo gdy się odpowiednio do tego podejdzie można sporo zarobić.Jeżeli chciałbyś się zająć rolnictwem to warto stosować jakieś fajne rozwiązania. Takie proponują oni https://www.syngenta.pl/ . Zajrzyj tam koniecznie :)
Tytuł: Odp: Rolnictwo w Polsce
Wiadomość wysłana przez: Devil93 w Lipiec 31, 2018, 07:03:01 pm
Warto również, skoro mówimy o rolnictwie, powiedzieć także dużo na temat hodowli bydła. Nie jesteśmy przodującym krajem, jeśli chodzi o jego ilość, ale na pewno nasze mięso jest doceniane na całym świecie, więc jakość mamy największą. Firmy takie jak http://www.agrostar.info/ zajmujące się przewozem żywca i gotowej wołowiny mają pełne ręce roboty. Każdy chce zjeść polską wołowinę i drób.
Tytuł: Odp: Rolnictwo w Polsce
Wiadomość wysłana przez: olenka w Listopad 07, 2018, 10:59:07 am
Jeżeli interesuje Cię rolnictwo to odsyłam Cię do gazety rolniczej: http://naszarola.pl/ (http://naszarola.pl/). Tam znajdziesz wiele informacji i ciekawostek z tej branży. Sądzę, że warto się nimi bliżej zainteresować.
Tytuł: Odp: Rolnictwo w Polsce
Wiadomość wysłana przez: http://forum.naukowy.pl/n w Grudzień 20, 2018, 07:31:49 am
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym, w jaki sposób poradzić sobie z chwastami podczas upraw. Najgorzej jest, gdy pojawi się miotła zbożowa, bo ona wiele utrudnia. Na szczęście są takie produkty, jak http://syngenta.pl/aktualnosci/aktualnosci-produkty/boxer-800-ec-miotla-zbozowa-powazny-problem-plantatorow-zboz i dzięki nim można śmiało sobie poradzić. Polecam doczytać więcej informacji sobie na ten temat.
Tytuł: Odp: Rolnictwo w Polsce
Wiadomość wysłana przez: maciejka123 w Styczeń 04, 2019, 03:09:31 pm
Jeśli już poruszany jest temat rolnictwa, to gdzie polecacie kupić worki do zboża 50 kg (http://agrosak.com/pl/worki-na-zboze.html) ? Szukam jakiś dobrych miejsc lub producentów. Nie ukrywam, że ważna jest dla mnie dobra cena, ale również i jakość, aby była w porządku.
Tytuł: Odp: Rolnictwo w Polsce
Wiadomość wysłana przez: jaksa w Kwiecień 23, 2019, 09:47:14 am
Szczerze mówiąc nie znam się aż tak dobrze na rolnictwie, ale mój wujek się zajmuje prowadzeniem gospodarstwa rolnego więc coś tam od czasu do czasu usłyszę na ten temat. Wiesz może co to jest kredyt skupowy? Szukałam dla wujka tych informacji w necie bo lepiej ogarniam obsługę kompa od niego I trafiłam na taką publikację http://www.finanseosobiste.pl/artykuly/czym-jest-kredyt-skupowy.html , może sie komuś tu przyda :)
Tytuł: Odp: Rolnictwo w Polsce
Wiadomość wysłana przez: pysia2 w Sierpień 27, 2020, 04:54:50 am
Jeśli prowadzicie gospodarstwo rolne to na pewno mnóstwo przydatnych porad i informacji z kraju i ze świata znajdziecie na https://swiatrolnika.info/ . Moi rodzice są rolnikami i teraz prowadzenie takie gospodarstwa to porządny biznes. Trzeba być na na bieżąco, orientować się w cenach, kontrolować rynki zbytu.