Naukowy.pl

Humanistyczne => Język polski => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: nieznany w Marzec 17, 2010, 07:41:45 pm

Tytuł: "Prośba" czy "Proszę"
Wiadomość wysłana przez: nieznany w Marzec 17, 2010, 07:41:45 pm
Jest to mój pierwszy post gdzie chciałbym rozwikłać problem. Potrzebuje szybkiej odpowiedzi w poprawnym pisaniu prośby o rozłożenie długu na raty. Poniżej piszę moje wypociny proszę o jak najlepsze poprawki .


PROŚBA O ROZŁOŻENIE DŁUGU NA RATY

Szanowni Państwo,
Proszę o rozłożenie mojego długu, który wynosi ......... zł. Ponieważ moja sytuacja jest słaba finansowo gdzie pracuję na umowę zlecenie od lutego br. Moje zarobki sięgają ..... zł miesięcznie. Z tych pieniędzy muszę zapłacić za mieszkanie, media i swoje utrzymanie. Proszę o jak najdłuższy możliwy okres spłaty długu.
Składam swoja propozycje spłacenia zadłużenia przy 000 zł miesięcznie na Państwa konto, z moich wyliczeń jest to jak najbardziej możliwa opcja spłaty zadłużenia. Przy spłacie 000 zł miesięcznie, gdy Państwo podjęłoby moją propozycje spłaty, dług rozłożony byłby na 19 miesięcy gdyż ostatnia rata 19 jest w wysokości 000,00 zł. Proszę o jak największą wyrozumiałość w moim kierunku gdyż chciałbym spłacić dług w jak najkrótszym terminie, ale z powodu małych zarobków i opłacenia innych opłat, jest to najlepsza propozycja jaką mogę złożyć.
Proszę o propozycje mojej spłaty zadłużenia i poinformowania listownie w jak najszybszym czasie.
Załączam kopie „Umowy Zlecenie” gdzie wypisana jest ostatnia zapłata za zlecenie.
Tytuł: "Prośba" czy "Proszę"
Wiadomość wysłana przez: piotr_servis w Marzec 17, 2010, 08:48:03 pm
Ponieważ moja sytuacja jest słaba finansowo gdzie pracuję na umowę zlecenie od lutego br. Moje zarobki sięgają ..... zł miesięcznie. Z tych pieniędzy muszę zapłacić za mieszkanie, media i swoje utrzymanie. Proszę o jak najdłuższy możliwy okres spłaty długu.

zmienilbym w ten sposob:
Moja sytuacja finansowa jest trudna albo Moja sytuacje finansowa okreslilbym jako trudna. Pomin gdzie. Pracuje na umowe zlecenie... Moje wynagrodzenie miesieczne wynosi....

Składam swoja propozycje spłacenia zadłużenia przy 000 zł miesięcznie na Państwa konto, z moich wyliczeń jest to jak najbardziej możliwa opcja spłaty zadłużenia.
moze: propozycje wplaty miesiecznej na konto w wysokosci...

Przy spłacie 000 zł miesięcznie, gdy Państwo podjęłoby moją propozycje spłaty, dług rozłożony byłby na 19 miesięcy gdyż ostatnia rata 19 jest w wysokości 000,00 zł.

gdyby Panstwo przyjeli/zaakceptowali moja propozycje splaty..

Prosze o propozycje splaty mojego zadluzenia i poinformowania mnie o Panstwa decycji droga pocztowa w jak najkrotszym czasie...

z wyrazami szacunku/lub/ z powazaniem

podpis

Reszta w miare dobrze, jeszcze inni niech sie wypowiedza, moze cos wymysla :)