Naukowy.pl

Humanistyczne => Historia Sztuki => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: Klara w Październik 22, 2008, 06:07:44 pm

Tytuł: Wybór liceum a studia plastyczne.
Wiadomość wysłana przez: Klara w Październik 22, 2008, 06:07:44 pm
Jestem teraz w 3 gimnazjum i będe wybierać liceum.Narazie jestem całkiem nie zdecydowana ale interesują mnie kierunki plastyczne.Ciekawa jestem czy idąc do liceum ogólnokształcącego
mogłabym sie dostać na studia plastyczne.Mam mozliwość uczeszczania do liceum plastycznego ale musiałabym daleko dojerzdzać a poza tym moi rodzice narazie tego nie popierają , twierdzą że po takim liceum i tak nie bede dobrze przygotowana ale wydaje mi sie że nie ma do końca racji.A co wy myślicie?
Tytuł: Wybór liceum a studia plastyczne.
Wiadomość wysłana przez: gosc w Październik 22, 2008, 06:56:08 pm
Słuchaj, ja właśnie kończę liceum ogólnokształcące, dokładniej profil bio-chem(!!) Zamierzam iść na studia architektoniczne. W drugiej klasie zapisałam się na kurs. Dużo osób stamtąd chce iść na ASP, również po liceum. Więc myślę, że jeśli dobrze rysujesz i malujesz, masz spore szanse na dostanie się na wymarzony kierunek. Pamiętaj że zawsze możesz zapisać się na kurs :) Powodzenia.

PS: A co do tego jak przygotowują licea plastyczne... słyszałam różne opinie, np O supraślu, że jest dużo pierdół, które się nie przydają. Ale swoją drogą rysujesz tam. Ćwiczysz rękę, a przeciez o to chodzi. Żeby mieć super kreske. Myślę, że w takiej szkole przygotują cię raczej do ASP, bo na politechnike (architekture) raczej jest potrzebna umiejętność konstruowania i dbałość o szczegóły w rysunkach. Na ASP lliczy się raczej ogólne pięno. Takie jest moje zdanie :) Ale są osoby które po supraślu dostawały się na politechniki bez problemu :)
Tytuł: Wybór liceum a studia plastyczne.
Wiadomość wysłana przez: _Mithrandir w Październik 24, 2008, 08:44:31 am
Na przyszłość pisz konkretniejsze tematy, a nie tylko słowo pytanko. A najlepiej, to przeczytaj regulamin. Temat poprawiony.