Naukowy.pl

Humanistyczne => Archeologia, Antropologia, Etnologia => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: Osman w Maj 15, 2007, 07:50:16 am

Tytuł: Nowa Chronologia (Fomenko)
Wiadomość wysłana przez: Osman w Maj 15, 2007, 07:50:16 am
Powszechnie uznana historia opiera się na chronologii Josefa Skaligera (1540-1609). Chronologia Skaligerowska byla stworzena przy pomocy astrologicznych i numerologicznych metod i dlatego ona jest nienaukowa.
Rosyjscy matematycy Gleb Nosowskij i Anatolij Fomenko udowodnili że realna historia ludzkoścy zaczyna się od 10 wieku n. e. To jest wydarzenia, opiszony w Biblii i „antycznych” textach, w rzeczywistości byli w 10-16 wiekach n. e.

Z książky „Car’ slawian” (Moskwa 2004):
1. Nosowskij i Fomenko przy pomocy statystycznych metod znależli wieloliczne zgodnośce w biografiach Jezusa Chrystusa i bizantynskiego cezarza Andronika Komnina.
2. Astronomiczne datowania dawnej książky „Palieja”:
Grudzień 1152- urodzenie Chrystusa
styczeń 1182- chrzest Chrystusa
marzec 1185 – ukrzyżowanie Chrystusa.
Datowanie egipskiego Zodiaka Osirisa – 20 marca 1185.
3. Na azjatyckim brzegu Bosfora na pólnoc od Uskjudara (Stambul) jest góra Beykoz (wymowa: Biejkoz). Na szczytu Beykoza jest grobowiec świętego Juszi – miejsce pątnictwa tureckich muzulmanini. Grobowiec Juszi jest prostokątne wzniesienie długości 17 metrów i o szerokości 2 metrów, odgradyane kratą. Wewnątrz ogrodzenia są 2 okrąglych kamieni. W jednem kamienia jest czworokątny otwór (ślad od krzyża, na którym ukrzyżowali Chrystusa- Komnina w 1185 roku.) To znaczy: ewangeliczny Jerozolim to jest turecki Stambul, ewangeliczna Golgota to jest góra Beykoz.

Zdjęcia grobowiecu świętego Juszi:
http://www.derki.com/sayfalar3/yusa.html
http://aycu07.webshots.com/image/8406/2005254646647237066_rs.jpg

Obrazy ukrzyżowania Chrystusa obok Bosfora:
http://newchron.narod.ru/picts/golgofa.jpg
http://www.chronologia.org/xpon7/im/7n18-025.jpg

[ Dodano: 9 Czerwiec 2007, 03:10 ]
Zaborcze wyprawe Aleksandra Makedonskogo i rzymlian, wielka wedrowka ludow, najazd mongolowich hord - to je jednolite wydarzenie: slowianskoe zaborczenie Europy w 14 wieku n. e. Mimo niemeckiej okupacii Rossii w 1613-1918 rokach, falszowanie historii i ludobojstwo slowian w Europe Zachodniej, slady slowianskogo zaborczenia zachowali sie.
1. Polski archeolog Tadeusz Wolański
http://www3.uj.edu.pl/alma/alma/46/01/07.html
rozszyfroval napisi na Języke etruskem, w tej liczbie pomnik w poblizie Kreccio
http://chronologia.org/xpon5/im/5n15-007.jpg
(Wlochy, rzekomo 8 wiek p.n.e.):
/// Reski wies Bog, wysz Wima i Dima, Ezmeńju Rasijej, Im-że opiece (moj) dom i dziecies, lepiejen Ezmeń! Ekatezin dalecim; do dolu ziem pojeżeju; Toci wiero-wiero es! kakojem, Enej car-rode. Sideiz z Ladoim w Eliszom, Lejty pojmioz, zabywlajez. Oj, dorogi, horoszij!///
2. "Placzewnaja recz" (Palmkiold 15, Biblioteka Uppsalskiego uniwersytetu)
/// Placzewnaja recz na pogrebenie togho prez segho welemozneiszago i wysokorozdennagho knjazja i ghossudarja Karolusa odinatsetogho swidskich, gothskich i wandalskich (i proczaja) korola, slavnagho, blaghogowennagho i milostiwagho naszego ghossudarja, nynjeze u bogha spasennagho. Kogda jegho korolewskogo weliczestwa ot duszi ostawlennoe tjelo, s podobajuszczjusae korolewskoju scestju, i serdecznym wsich poddannych rydaniem byst pogrebenno w Stokolnje dwatsetscetwertago nowemrja ljeta ot woploszczenia bogha slowa 1697///

[ Dodano: 12 Sierpień 2008, 04:26 ]
Walerij Aleksiejewicz Czudinow, Валерий Алексеевич Чудинов (ur. 30 czerwca 1942, Moskwa) jest doktor nauk filozoficznych, przewodniczący komisji historii kultury dawnej i średniowiecznej Rusi w Rosyjskiej Akademii Nauk. W 1967 ukończył wydział Fizyczny na Uniwersytecie Moskiewskim, włada językiemi rosyjskim, miemieckim i angielskim. Ogłosił ponad 120 publikacje. Wśród jego zainteresowania naukowych je słowianska mitologia i paleografia.

Osiągnięcia
1. Rozszyfrował słowiańskie przedcyrylovské pismo - runicu, odczytał i wytłumaczył ponad 2000 napisów.
2. Udowodnił istnienie trzech rodzajów pisma u słowiańskich narodów - cyrylica, głagolica i runica. To je wskazuje na wysoki poziom kultury duchowej Słowian w przeszłości.
3. Odkrył, że w runice były napisane potajemne napisy na wielych obrazkach niemieckych książek. Przyjśeł do wniosku, że prasłowiański język był językiem sakrálním Europy.
4. Kierował, że Cyryl stworzył cyrilici połączenie alfabetu Słowian, wiele istniejących tysiąclecia, z alfabetou grecki, co skutecznie "legalizovał" piśmiennictwa słowiańskiego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Walerij_Czudinow

http://chudinov.ru/

ewangeliczny Jerozolim
http://chronowiki.lirik.ru/Крепость_Йорос
http://en.wikipedia.org/wiki/Yoros_Castle