Naukowy.pl

Społeczne => Ekonomia => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: uwee w Kwiecień 20, 2011, 12:42:56 am

Tytuł: Wyzsza Szkoła Bankowa
Wiadomość wysłana przez: uwee w Kwiecień 20, 2011, 12:42:56 am
Studiował ktoś z Was na WSB? Albo zna kogos kto takie studia ukończył? Ponoc obecnie oferuja konkurs w ktorym mozna zdobyc darmowe, roczne stypendium.. brzmi ciekawie... jesli cos slyszeliscie na temat WSB to czekam na info ;)
Tytuł: Wyzsza Szkoła Bankowa
Wiadomość wysłana przez: _Mithrandir w Kwiecień 22, 2011, 07:09:56 pm
A w jakim mieście? :P
Tytuł: Wyzsza Szkoła Bankowa
Wiadomość wysłana przez: uwee w Kwiecień 22, 2011, 08:15:36 pm
ja mysle o poznaniu! a z tego co widze to stypendium mozna ogarnac na kazdym oddziale w Polsce
Tytuł: Wyzsza Szkoła Bankowa
Wiadomość wysłana przez: przem_as w Kwiecień 22, 2011, 10:17:35 pm
Powiem może brutalnie, ale moim zdaniem musisz odpowiedzieć sobie na jedno pytanie. Czy rzeczywiście chcesz się czegoś nauczyć, czy "zrobić" licencjat?

Masz pod nosem politechnikę i uniwersytet, gdzie naukę masz za darmo i jeszcze możesz liczyć na stypendia naukowe lub socjalne. Zapewne będzie to wymagało od Ciebie sporo wysiłku, ale czy nie o to właśnie chodzi w zabawie w studiowanie?
Tytuł: Wyzsza Szkoła Bankowa
Wiadomość wysłana przez: _Mithrandir w Kwiecień 22, 2011, 11:11:09 pm
Nie wiem, czy to robi różnicę, ale mam kolegę na WSB w Gdańsku. Poziom niski, idzie się właściwie tylko po papierek, jak napisał wyżej przem_as. Stypendium wszędzie można dostać, więc nie kierowałbym się tym na Twoim miejscu.
Tytuł: Wyzsza Szkoła Bankowa
Wiadomość wysłana przez: uwee w Kwiecień 26, 2011, 02:08:40 pm
mi jest ciezko podjac studia dzienne bo pracuje, dlatego szukalam czegos w takim trybie by moc polaczyc prace ale moc jeszcze dalej sie rozwijac  i jednak czegos sie nauczyc, troszke poszukalam w internecie i w sumie opinie sa podzielone i zastanawiam sie czy nie jest tak ze jesli naprawde chce sie czegos nauczyc i wyniesc ze szkoly to to nie zalerzy tylko od nas jak sie do tego przylozymy:)?
Tytuł: Wyzsza Szkoła Bankowa
Wiadomość wysłana przez: przem_as w Kwiecień 26, 2011, 02:22:27 pm
Idąc tym tropem można w ogóle zrezygnować ze studiów, bo jeśli chcesz się czegoś nauczyć to wystarczy studiowanie książek i artykułów naukowych. To w jakim środowisku się obracasz na pewno będzie miało wpływ na jakość i ilość posiadanej przez Ciebie wiedzy.
Trudno mi tu uogólniać, ale sam wiem jaki stosunek do tej "drugiej" uczelni mogą mieć sami prowadzący zajęcia. Moim zdaniem powinnaś się zastanowić czego chcesz się uczyć, zdobyć informację o uczelniach, które to oferują i wybrać najlepszą. Przeanalizuj kilka kluczowych informacji, które najbardziej Cię interesują.