Naukowy.pl

Społeczne => Ekonomia => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: alis w Czerwiec 14, 2017, 12:58:57 pm

Tytuł: W jakim kierunku doszkalać się po ekonomii?
Wiadomość wysłana przez: alis w Czerwiec 14, 2017, 12:58:57 pm
Pytanie: w jakim kierunku doszkalać się po ekonomii? Czego wymaga rynek pracy? Czy warto inwestować w szkolenia biznesowe?
Tytuł: Odp: W jakim kierunku doszkalać się po ekonomii?
Wiadomość wysłana przez: nel w Czerwiec 27, 2017, 12:44:08 pm
są różne kursy zawodowe
Tytuł: Odp: W jakim kierunku doszkalać się po ekonomii?
Wiadomość wysłana przez: zazula w Czerwiec 27, 2017, 12:47:08 pm
Jeżeli decydujecie się na jakiś kurs czy szkolenie sprawdźcie czy kończy się uznawanym przez pracodawców certyfikatem zawodowym. Tylko takie szkolenia będa liczyć się w naszym CV. W warszawie takie kursy organizuje między innymi współpracująca z SGH i akademią Koźmińskiego - Academy of Business. Są to zazwyczaj kursy wykonywane na zlecenie firm, ale również otwarte dla osób zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji. Przykładem może być szkolenie do egzaminy z CFA http://www.academyofbusiness.pl/pl/szkolenia/cfa%2C52/ . CFA® (Chartered Financial Analyst) to trzyletni kurs przygotowujący do zawodu doradcy inwestycyjnego i finansowego. Zapewnia on aplikowanie do pracy w bankach, firmach inwestycyjnych i finansowych.
Tytuł: Odp: W jakim kierunku doszkalać się po ekonomii?
Wiadomość wysłana przez: mathlove w Lipiec 28, 2017, 12:23:01 pm
Hmm ... Moja znajoma po ekonomi poszła na licencjat z niemieckiego :)
Bardzo się jej dziwiłam, że znowu podjęła 3-letnie studia, ale jej wybór był
straszłem w dziesiatkę - zwłaszcza w okolicach Pomorza znajomość języka niemieckiego jest na wagę złota - jeśli jeszcze masz do tego wykształcenie ekonomiczne o pracę się nie martw ;)
Tytuł: Odp: W jakim kierunku doszkalać się po ekonomii?
Wiadomość wysłana przez: Fermi w Lipiec 29, 2017, 06:45:04 pm
Hm to zależy co chcesz osiągnąć ja po technikum budowlanym zastanawiam się nad zatrudnieniem w dziale HR, a następnie nad szkoleniem eksperckim http://www.szkoleniaeksperckie.pl/lista-szkolenia/szkolenia-hr#top z kadr i płac. To moim zdaniem zawód z przyszłością, w którym osiągnę coś znacznie więcej niż dźwiganie cegieł.
Tytuł: Odp: W jakim kierunku doszkalać się po ekonomii?
Wiadomość wysłana przez: Irekk w Marzec 01, 2019, 05:21:24 pm
myśle, że dobrym kierunkiem rozwoju jak ze wszystkich dziedzin jest kierunek IT. Tam jest teraz najwięcej pracy i chyba póki co tak zostanie.