Naukowy.pl

Społeczne => Ekonomia => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: basia_m w Czerwiec 11, 2007, 08:58:49 am

Tytuł: Kraków: UJ czy AE??
Wiadomość wysłana przez: basia_m w Czerwiec 11, 2007, 08:58:49 am
Jak w temacie...
Tytuł: Kraków: UJ czy AE??
Wiadomość wysłana przez: shonia w Czerwiec 11, 2007, 10:01:00 am
zależy jaki kierunek Cię interesuje ;)
Tytuł: Kraków: UJ czy AE??
Wiadomość wysłana przez: NY_girl w Czerwiec 15, 2007, 11:43:40 am
Ja studiuję ekonomię na UJ na 2 roku. Wybór uczelni zależy od tego co cię bardziej interesuje, albo w czym jesteś lepsza tzn naukach ścisłych( matma), czy społecznych (np.psychologia, socjologia, historia gospodarcza). My mamy przewagę tych 2, do tego dochodzi mega ilość prawa, w każdym semestrze jest jakieś do zaliczenia, przedmioty do wyboru np o instytucjach międzynarodowych, rynkach pieniężnych, innowacjach itd Mamy oczywiście mikro, makro, matme, finanse i bankowość, statystyke, zarządzanie, ekonometrie itd. Ale zasada jest taka: ćwiczenia i wykłady są tylko z przedmiotów typowo ekonomicznych, tych które właśnie wymieniłam, natomiast same wykłady z pozostałych. No i sesja po każdym semestrze ma przynajmniej 6 egzaminów( nigdy mniej:/), chyba że się jest zwolnionym dzięki ćwiczeniom, albo jakimś prezentacjom ew. referatom.Jednak pozostają do zdania te społeczne, które mają zwsze wieeelki zakres materiału- ale takie są studia- na każdej uczelni będą takie egzaminy. Na AE ogólnie jest dużo dużo więcej ćwiczeń niż u nas, wiec i tym samym zaliczeń przed sesją. Oni mają np ćwiczenia  z prawa czy geografii- u nas same wykłady, mają też od początku 2 języki obce- u nas 1 przez dwa lata i 2 przez kolejne dwa. AE ma ze 3 razy więcej specjalizacji do wyboru niż my (tylko 2-stosowaną i międzynarodową), to jest ważne i tzreba by zwrócić uwagę!!!Co jeszcze? Panie w sekretariacie u nas o dziwo miłe i pomocne;) aaa i jeszcze ważne jest położenie instytutu- mamy zajęcia na Ruczaju w Kampusie UJ, tzn niestety poza miastem dojazd z centrum około 45 minut. AE jest tuż przy dworcu w samym centrum.O i nasi wykładowcy są naprawdę kompetentni, dotrzymują terminów i nie sprawdzają prac przez "rzucanie na stół, a które spadną na podłogę te niezdane;)".
 To by było na tyle, mam nadzieję, że informacje się przydadzą. Ja polecam moją uczelnię, bo oprócz typowo ekonomicznej wiedzy, poszerza też wiedzę ogólną o wspólczesnym świecie, a z wykładowcami można swobodnie podyskutować. Jak masz więcej pytań- pisz postaram sie odpowiedzieć;) pozdrawiam
Tytuł: Kraków: UJ czy AE??
Wiadomość wysłana przez: basia_m w Listopad 05, 2007, 07:40:27 pm
Wow dzieki za taaaak? odpowied? jeste? cudowna!:D A ja przeczyta?am gdzie? ze wyk?adowcy z AE wyk?adaj? tez na UJ czy to prawda?