Naukowy.pl

Społeczne => Ekonomia => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: linkologia w Listopad 28, 2013, 06:48:48 pm

Tytuł: Ekonomia wg Zeitgeist
Wiadomość wysłana przez: linkologia w Listopad 28, 2013, 06:48:48 pm
Oglądlaliście filmy typu zeitgeist addendum lub money as debt? Z nich wynika, że to co się dzieje to jeden wielki przekręt. Wielkie manewrowanie społeczeństwem, wszyscy jesteśmy ściemnianymi płatnymi robolami a prawdziwa władza to nie oczywiście to co puszczają nam w tv. Najpierw myślałem, że to trochę fanatyczne, ale grzebiąc i grzebiąc w różnych materiałach, okazuje się, że to wszystko prawda, nikt temu nie zaprzeczy. To rezerwa federalna USA rządzi światem, drukując najważniejszą walutę świata wpływają na wszystko. Wszystko jest przeliczane na dolary: złoto, ropa itp a ktoś decyduje o wartości dolara, jak i tych surowców a poprzez to wszytkim. To rezerwa federalna doprowadziła do wszystkich kryzysów na świecie. Doprowadzają do śmierci głodowej ludzi na świecie, biedy i ubóstwa i nigdy nikt nie został za to ukarany.
To absurd, że wszystkie kraje są zadłużone i wyjście z długu jest niemożliwe bo pieniądze są oparte na długu ale nigdy w tv nie usłyszycie np od premiera, że nie pozbędziemy się długu, że jedyne co można bez zmiany polityki monetarnej, to powiększać go i powiększać aż zbankrutujemy :]
Czemu żaden kraj nie jest odważny by powiedzieć wierzycielom: Słuchajcie, tak być nie może, przez te zadłużenie nasz kraj cierpi głód, nie może być tak, że wy przebogaci będziecie jeszcze bogatsi, bo kasa zamiast wpadać dla milionów obywateli to idzie na spłacanie ciągle rosnącego dlugi i odsetek od długu.
Jeszcze śmieszniejszy jest fakt, że: świat i wszystkie nauki idą bardzo do przodu, powstają nowe technologie, nauki takie jak zarządzanie i logistyka sprawiają, że wszystko robi się taniej i oszczędniej, toteż ceny powinny cały czas maleć a co.. ciągle rosną - nie dziwne?
Albo maszyny ciągle zastępują ludzi w pracy i wiadomo, że bezrobocie będzie ciągle rosło, jednak na zdrowy rozsądek powinniśmy być szczęśliwi, że maszyny nas zastąpią a okazuje się to być problemem - to wszystko jakieś chore...