Naukowy.pl

Techniczne => Architektura => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: Publiusz w Lipiec 18, 2015, 06:27:30 pm

Tytuł: zastosowanie lasera
Wiadomość wysłana przez: Publiusz w Lipiec 18, 2015, 06:27:30 pm
Laser to urządzenie emitujące promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzialnego, ultrafioletu lub podczerwieni, wykorzystujące zjawisko emisji wymuszonej. Pierwsze urządzenia przypominające laser - masery wybudowano w roku 1952. Pierwszy laser rubinowy powstał osiem lat później. Praktycznie prace nad różnymi rodzajami laserów trwają do dziś. Są równoległe do poszukiwań zastosowania laserów w różnych gałęziach gospodarki. najczęściej laser jest używany jak nóż. W przemyśle jest to narzędzie skrawające, w medycynie super dokładny skalpel. Jako narzędzie emitujące światło ma szereg zastosowań optycznych od zwykłej poziomicy laserowej po światło naprowadzające pociski w przemyśle zbrojeniowym. Od wskaźnika w szkole po tarczę antyrakietową. W kosmetyce laser ma różne zastosowania. Jako skalpel ale i jako urządzenie rozgrzewające, czy niszczące określone komórki.
Jako depilator usuwający zbędne owłosienie zastosowano do po raz pierwszy na początku lat 60. XX wieku. Ówczesne narzędzia były jednak niedokładne i miały za długą falę lasera, co uszkadzało pigment włosa, nie usuwając go. Uszkadzały natomiast skórę. W latach 70. naukowcy skonstruowali kolejny model, był on jednak na tyle duży i nieporęczny, że nie znalazł zastosowania w dermatologii i kosmetyce. W roku 1983 Oshiro i Maruyama skonstruowali laser o odpowiedniej długości fali i odpowiednim czasie trwania impulsu, dzięki czemu pozbywano się włosów, zachowując nienaruszoną skórę. Z kolei Anderson i Parrish stworzyli laser YAG, który jako pierwszy zaakceptowany został przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Ówczesne urządzenie usuwało włosy jedynie na trzy miesiące. Obecnie depilacja laserowa daje efekty dużo dłuższe.
W 2008 w Polsce powstała sieć salonów Laser DeLux ( http://www.laserdelux.pl/poznan/ ) w których zastosowano lasery diodowe Light Sheer. Dzięki tym laserom po serii zabiegów (od pięciu do 10 - u mężczyzn ) pozbywamy się zbędnego owłosienia całkowicie.
 
Tytuł: Odp: zastosowanie lasera
Wiadomość wysłana przez: http://forum.naukowy.pl/n w Kwiecień 29, 2018, 07:32:44 pm
Wiem, że kiedyś była bardzo mylna teoria, że laser może pomóc w łuszczycy. Na szczęście taki mit obalono i nikt nie robił zbędnej nadziei chorym osobom. Teraz na rynku jednak bardzo modne są preparaty Dr Michaels, które sprawiają, że zmiany robią się dużo mniejsze, a to już spory sukces.
Tytuł: Odp: zastosowanie lasera
Wiadomość wysłana przez: maciejka123 w Październik 09, 2020, 04:41:17 pm
Laser stosuje się często w medycynie estetycznej do korekty blizn czy też do liftingu. Tutaj https://shar-pol.pl/produkty/urzadzenia-sprzet-do-medycyny-estetycznej/ możecie zobaczyć jakie urządzenia się stosuje, są tam też lasery frakcyjne. Ja sama byłam na takim zabiegu i efekty były dobre, nawet lepsze niż się spodziewałam.
Tytuł: Odp: zastosowanie lasera
Wiadomość wysłana przez: Devil93 w Październik 08, 2021, 04:29:44 pm
Oj, można wymienić wiele sposobów wykorzystania lasera, ale wydaje mi się, że za dużo osób po prostu o tym myśli. Chodzi mi o to, że jednak są np.: naturalne sposoby na lifting. Tutaj https://jogalifestyle.com/masaz-kobido-naturalny-lifting/ macie je opisane. Sama bym się na taki masaż chętnie wybrała.