Naukowy.pl

Techniczne => Architektura => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: Publiusz w Luty 14, 2016, 05:46:18 pm

Tytuł: ogrodzenie a'la klinkier
Wiadomość wysłana przez: Publiusz w Luty 14, 2016, 05:46:18 pm
(http://i.imged.pl/murki-slupki-imitacja-a-la-klinkier-cala-polska-3203996016.jpg)
Bardzo modne ostatnio są ogrodzenia w których słupki wykonane są z klinkieru, a przęsła z kutej stali. Są estetyczne i można łatwo dopasować do nich elewację budynku. Zwłaszcza że ten "klinkier" często jest jedynie płytką naklejona na gotowe przęsła betonowe ażurowe w środku. W ten sposób są wykonywane również podmurówki. W efekcie ogrodzenie jest lekkie i nie wymaga solidnych fundamentów jak to jest w przypadku słupków murowanych, które często pękają w zimie, gdy złapią wilgoć. Bardzo ładnie architektonicznie prezentują się ogrodzenia klinkierowe w połączeniu z tarasem i elewacją budynku wykonane z płytek klinkierowych z Paradyża http://www.paradyz.com/plytki/klinkier/taurus .   
(http://www.paradyz.com/system/cms/catalog/collection_pictures/imgs/000/005/691/medium/taurus.jpg)
Tytuł: Odp: ogrodzenie a'la klinkier
Wiadomość wysłana przez: Ailis w Czerwiec 21, 2021, 09:37:53 am
W zasadzie dla mnie najważniejsze jest to, żeby takie ogrodzenie dobrze służyło, ale i nie szpeciło. A tak poza tym, to ja wybierać za bardzo nie umiem i to jest największy problem. Dlatego jeśli ogrodzenia panelowe producent (https://www.rabski.pl/ogrodzenie-panelowe-c-34.html) będzie jakiś miał fajne, to ja się po prostu decyduję i już. Bez szczególnego wybierania.
Tytuł: Odp: ogrodzenie a'la klinkier
Wiadomość wysłana przez: Devil93 w Listopad 12, 2021, 03:42:00 pm
Ja to lubię nowoczesne ogrodzenia, ale ważne jest dla mnie i to, żeby wszystko odpowiednio do siebie pasowało. No, a skoro już mowa o domu, to pewnie macie na myśli też jakiś ogród. A skoro tak, to pompy do wody (https://www.sklep-watermark.pl/pompy-do-wody) Wam się przydadzą. Jednak co woda z ziemi , to woda z ziemi i oszczędność. W Watermark je kupicie.