Naukowy.pl

Humanistyczne => Język polski => Prezentacje maturalne => Wątek zaczęty przez: Michaumk w Luty 10, 2009, 09:46:07 pm

Tytuł: Dojrzewanie – czas przeklęty czy błogosławiony? Rozważ różne sposoby prezentowania i funkcjonowania tego motywu w oparciu o wybrane teksty literackie.
Wiadomość wysłana przez: Michaumk w Luty 10, 2009, 09:46:07 pm
Dojrzewanie – czas przeklęty czy błogosławiony? Rozważ różne sposoby prezentowania i funkcjonowania tego motywu w oparciu o wybrane teksty literackie.

Literatura Podmiotu: Kandyd, Moralnośc pani Dulskiej, Pan Ibrahim i kwiaty Koranu.

Jaka literatura przedmiotu? :P  Co myslicie o literaturze przedmiotu? :>
Tytuł: Dojrzewanie – czas przeklęty czy błogosławiony? Rozważ różne sposoby prezentowania i funkcjonowania tego motywu w oparciu o wybrane teksty literackie.
Wiadomość wysłana przez: Mamak w Luty 11, 2009, 03:34:23 pm
Cytat: Michaumk
Co myslicie o literaturze przedmiotu? :>Pan Ibrahim - bardzo dobry pomysl. jednak trudno bedzie znaalezc tu  jakies opracowanie w formie ksiazkowej. mozna poszukac w biblliotece na okladkach ksiazek tego autora, tam czesto mozna znalezc jakies opisy dot. jego tworczosci, ktora czesto dotyka dojrzewania własnie. poza tyym pamietaj, ze nie musisz miec opracowan do KAZDEJ pozycji z lit.  podmiotu.

Myslałes moze o przedwiosniu? _ DOJRZEWANIE w trudnych warunkach?
Tytuł: :)
Wiadomość wysłana przez: Michaumk w Luty 11, 2009, 06:03:01 pm
Myslałem właśnie o Przedwiośniu :) Nawet podobała mi sie ta lektura :P Tylko ze ejst dosyc długa :> I tak właśnie zastanawiam się czy nie zamienic jej z Kandydem :>   Mozecie mi wytłumaczyc o co chodzi z tą literaturą Przedmiotu? :>
Tytuł: Re: :)
Wiadomość wysłana przez: Dom555 w Luty 15, 2009, 04:43:06 pm
Cytat: Michaumk
Mozecie mi wytłumaczyc o co chodzi z tą literaturą Przedmiotu? :>


Literatura przedmiotu - to książki, artykuły etc. (bądź ich fragmenty) związane z tematem Twojej prezentacji, z którymi zapoznałeś się, przygotowując się do przedstawienia danego zagadnienia (np. "Dostojewski i przeklęte problemy: od "Biednych ludzi" do "Zbrodni i kary" R. Przybylskiego).