Naukowy.pl

Na początek => Na każdy temat => Wątek zaczęty przez: milena4 w Listopad 30, 2016, 04:54:08 pm

Tytuł: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: milena4 w Listopad 30, 2016, 04:54:08 pm
Jeżeli prowadzicie własną działalność gospodarczą, zobaczcie sobie stronę http://intaxo.pl/blog/anulowanie-paragonu znajdziecie tam dużo ciekawych informacji na temat księgowości, prawa pracy, podatków itp. Firma oferuje program do fakturowania oraz księgowość online. Każdy przedsiębiorca musi orientować się w tych tematach, nawet gdy ma wsparcie specjalistów.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: niunia56 w Luty 25, 2017, 10:54:17 am
Mając własną firmę trzeba postawić na dobra jej reklamę. Pomocna może być drukarnia  http://unilogo-drukarnia.pl/co-robimy/etykiety/     Ma niestandardowe rozwiązania. Mi przypadł do gustu pomysl reklamy za pomocą etykiet samoprzylepnych. Umieszcza się je na opakowaniach. Przyciągają uwagę klienta.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: anielka09 w Maj 20, 2017, 06:35:33 am
W każdej dobrej firmie powinien być monitoring. Trzeba zabezpieczyć nie tylko same pomieszczenie, ale także dokumenty i sprzęt. My mamy monitoring z Impulsa http://impuls24.pl/oferta/ochrona/monitoring/ (http://impuls24.pl/oferta/ochrona/monitoring/). Szef załatwiał wszystko. Panowie przyszli i wszystko nam pozakładali. Mamy ochoronę przez całą dobę we współpracy z firmą.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: agawosia w Wrzesień 14, 2017, 09:35:37 pm
Ja prowadzę firmę już od 3 lat. Ostatnio postanowiłem doinwestować formy promocji  i wróciłem do pozycjonowania swojej strony w wyszukiwarce. Znajomy polecił mi firmę http://fabrykamarketingu.pl/audyt-seo-strony-www/ (http://fabrykamarketingu.pl/audyt-seo-strony-www/) która zajmuje się audytem seo. Wydaje mi się, że warto zainwestować w coś takiego zwłaszcza jeśli chce się zaistnieć w sieci.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: schwarzowa w Wrzesień 20, 2017, 10:17:14 pm
Jeśli potrzebujecie w firmie auta dostawczego, to zanim zdecydujecie się na kupno lub leasing, przemyślcie, jak często będziecie takiego auta używać. Jeśli kilka razy w roku zdecydowanie bardziej opłaci się Wam wynajem samochodu dostawczego. W firmie Kangoor (http://www.kangoor.pl/), która ma swoje oddziały w całej Polsce, takie auto możecie wypożyczyć na dowolny okres czasu za naprawdę niewielkie pieniądze ;)
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: MarcinPe w Wrzesień 24, 2017, 12:20:37 pm
Jeżeli zatrudniasz pracowników, to warto zadbać o ich potrzeby. Firma: http://yazamco.com.pl/ekspresy-do-kawy.html (http://yazamco.com.pl/ekspresy-do-kawy.html) oferuje ekspresy do kawy, odpowiednie, do intensywnego użytkowania. Taki ekspres przyda się w każdym biurze. Pracownicy, z pewnością to docenią.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: lidkaP w Wrzesień 26, 2017, 12:37:55 am
Każda firma powinna pamiętać o reklamie. Najlepsza jest taka, która ma szanse dotrzeć do największej liczby odbiorców. Warto zainwestować, więc w marketing internetowy (https://inbmarketing.pl/marketing-internetowy-oczami-ekspertow/) i przenieść swój biznes na wyższy poziom.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: kogutka w Październik 07, 2017, 12:52:06 pm
Co prawda zależy co to za firma, ale warto zainwestować w magazyn aby tam składować swoje produkty.  Słyszałam, że na takich magazych świetnie sprawdza się  regał przepływowy (http://nedcon.pl/produkty/regaly-rolkowe-na-palety) . A wy co sądzicie na ten temat, macie doczynienia z magazynami?
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: lernen45 w Październik 14, 2017, 10:28:23 pm
Oczywiście, że dobrze jest się orientować w zawiłościach prawa biznesowego, marketingu i nie tylko. Świadomy przedsiębiorca może więcej, takie jest moje zdanie. Każdy z nas może otworzyć swoją działalność i rzeczy na początku trudne z czasem staną się prostą, intuicyjną drogą do utrzymania się na rynku. Jeżeli chcesz być na bieżąco oraz zdobyć nową wiedzę z zakresu biznesowego sprawdź (http://blueoak.pl/uslugi), co na ten temat mają do powiedzenia specjaliści. Najlepiej uczyć się od innych, tak, byśmy nie powielali cudzych błędów i mogli się przedsiębiorczo rozwijać. :)
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: Skakanka w Październik 26, 2017, 09:23:20 pm
Niektórzy z was zwracają uwagę na potrzeby pracowników,i to bardzo dobrze,bo to w końcu pracownicy tworzą firmę i wyrabiają jej renomę.Warto od czasu do czasu zorganizować dla nich szkolenie,imprezę integracyjną na najwyższym poziomie.W takich przedsięwzięciach na pewno pomoże  agencja eventowa http://eventconcept.pl/pl/organizacja-imprez.html
Zajmują się pełną organizacją wszelkiego rodzaju imprez,zarówno tych małych,jak i tych dla większej ilości osób.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: Pytajka w Grudzień 08, 2017, 02:20:52 pm
Co do prowadzenia własnej firmy  -  to co mogę polecić to to abyście zadbali o dobrego księgowego. Ja niestety przez niekompetentną księgową miałam niemałe zresztą problemy z US. Od tej pory zmieniłam biuro na Smatr Tax https://smarttax.pl/biuro-rachunkowe-warszawa-ursus  - wyliczają wszystko poprawnie i w wyznaczonym terminie.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: dzuliet w Grudzień 12, 2017, 08:55:26 pm
Dobrze jest, gdy śledzimy zmiany w przepisach, czy terminarz podatkowy. Ja jestem wpisana na listę mailingową blogu dla osób prowadzących działalność gospodarczą "zasady ogólne" http://www.zasadyogolne.info/2017/02/jak-zaozyc-wasna-firme.html (http://www.zasadyogolne.info/2017/02/jak-zaozyc-wasna-firme.html) . Przydatne porady, ciekawe artykuły i możliwość kontaktu z innymi osobami prowadzącymi działalność poprzez Twittera czy inne media społecznościowe.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: zazula w Styczeń 07, 2018, 10:30:57 am
Zakładając firmę wskazane jest by odpowiednio zadbać o jej rozpoznawalność. Przede wszystkim zaprojektować jakieś logo firmowe. Założyć szyld i tablice informacyjne w pobliżu siedziby firmy. Jeżeli lokal współdzielimy z innymi firmami lub zajmujemy kilka pomieszczeń przydałyby się wizytówki na drzwiach z określeniem tematyki co w danym pokoju klient może załatwić. Dobrze jest też zadbać o odpowiednie wyklejenie reklamą samochodów firmowych. A może nawet pomyśleć o jakiś neonach czy bilbordach na mieście. Wszystko to załatwicie w jednym miejscu, w Fabryce Reklamy w Łodzi fabrykareklamy.pro .
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: drHanx w Styczeń 16, 2018, 03:33:53 pm
Przede wszystkim trzeba znaleźć powołanie i zacząć robić to, o się naprawdę lubi:) Polecam - poniekąd -
 w temacie ciekawy reportaż na temat 'dość nietypowego' zawodu sprzątania po śmierci - https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/praca-mrozaca-krew-w-zylach-sprzatanie-po-smierci,246521.html
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: Brayank9 w Styczeń 16, 2018, 07:25:16 pm
Jeżeli macie własne firmy to dobrze zapoznajcie się ofertą firmy http://sidgroup.pl (http://sidgroup.pl) Na ich stronie znajdziecie szereg rozwiązań IT dla waszych firm. Sam myślałem, że tylko wielkie przedsiebiorstwa mogą na tym skorzystać ale na systemach ERP, np. CRM mogą skorzystać także mniejsze firmy
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: bierendaa w Styczeń 16, 2018, 08:20:54 pm
Jeżeli chcecie wybrać takie innowacyjne rozwiazania dla swojego biznesu to zajrzyjcie równiez na stronę https://nav24.pl/navo365/ Ta firma również proponuje systemy ERP i profesjonalne oprogramowania do zarządzania firmą. Z ich usług skorzystało już sporo firm więc cieszą się już jakąś renomą na rynku biznesowym
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: http://forum.naukowy.pl/n w Luty 23, 2018, 04:10:15 pm
Zastanawiał się ktoś nad swoją firmą w Anglii? Podobno jest to dużo bardziej opłacalne niż biznes w Polsce. Nie ukrywam, że ta opcja zastanawia również mnie i jeśli tylko się zdecyduję to na pewno skorzystam z usług firmy http://cracovia.org.uk/, która pomaga założyć działalność, ale również potem pomaga w jej prowadzeniu.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: drHanx w Luty 26, 2018, 08:04:14 pm
Z własną firmą nie zawsze jest różowo. Podstawową kwestią do rozważania jest wybór branży, w której chcemy się poruszać. Dobrze jest nie skupiać się na jednej usłudze, gdyż zwyczajnie możemy mieć kłopoty z pozyskaniem klientów, zamiast tego możemy wybrać kilka rzeczy, w których się specjalizujemy i na tej podstawie przygotować ofertę. Przykładem może być tutaj CzystaTapicerka24 (http://czystatapicerka24.com.pl/), która w ofercie ma 3 usługi ale bliskie sobie w przeznaczeniu - usługę czyszczenia dywanów, usługę czyszczenia tapicerki meblowej oraz tapicerki samochodowej.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: erbanez33 w Marzec 12, 2018, 09:57:04 pm
Powiem wam, że jeśli chcecie prowadzić własną firmę, to musicie się tez jakoś sensownie prezentować. Garnitur i to elegancki moim zdaniem to podstawa. Zajrzyjcie do jakiegoś dobrego sklepu https://mmsuits.pl/ z takim asortymentem i koniecznie zaopatrzcie się nawet w kilka takich. Wizerunek to podstawa prowadzenia własnego biznesu!
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: Sweethearh w Marzec 27, 2018, 01:11:08 pm
No każdy ma swój pomysł na biznes i chyba wie co chce robić. Ja postanowiłam otworzyć własny salon kosmetyczny i w sumie realizuje swoje marzenie. Jestem teraz na etapie wyposażania mojego gabinetu. Właśnie trafiłam na całkiem niezłą hurtownię, gdzie mogę wszystko zakupić co mi potrzebne przykładowo jak to urządzenie do mechanicznego peelingu https://cosmed24.pl/produkty/142-oksybrazja-jet-o2-peeling-wodno-tlenowy.php .
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: Miras90 w Kwiecień 13, 2018, 10:12:12 pm
@erbanez33 - jeżeli chcesz się dobrze prezentować to śmiało możesz zaufać https://krawieczdojazdem.pl/oferta/garnitury/ (https://krawieczdojazdem.pl/oferta/garnitury/) potrafią doradzić a co najważniejsze uszyć fajnie dopasowaną odzież męską szytą na miarę :)
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: http://forum.naukowy.pl/n w Kwiecień 20, 2018, 08:42:28 pm
Poszukuję porady odnośnie prowadzenia własnej firmy - salonu kosmetycznego. Zależy mi na takich produktach zobacz tu (https://cosmed24.pl/katalog/33-bioformula/37-koktajle/) ale nie wiem, jak się z tego wszystkiego rozliczać. Może macie jakieś pomysły? Jeśli wykonuję zabieg, to jakąś część odliczam? Musi to być ta sama ilość za każdym razem, jeśli korzystamy z jednego opakowania na kilka zabiegów?
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: Fermi w Kwiecień 22, 2018, 06:40:42 pm
Zależy jakiej porady oczekujesz, bo z finansami to lepiej udać się do księgowe, która zna prawo jak własną kieszeń i dobrze Ci doradzi. Jak dla mnie warto (jeśli masz swój sklep internetowy) podpisać jakąś umowę z kurierem, który będzie realizował przesyłki gabarytowe na palety. Z tego co wiem, jest taka możliwość z https://www.brokerkurier.pl/firma-kurierska-db-schenker-poland . Zobacz sam jak to wygląda i poproś o indywidualną wycenę.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: Sweethearh w Kwiecień 27, 2018, 06:12:01 pm
Co by tutaj dodać? A może o systemach płatniczych wspomnę, teraz najbardziej popularna metodą płacenia są przelewy tradycyjne https://www.cashbill.pl/platnosci/przelewy-tradycyjne . Warto pomyśleć, żeby taki system wprowadzić na swoją stronę, jeżeli nam zależy na szybkiej realizacji płatności przez klienta.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: olenka w Maj 16, 2018, 10:12:01 am
Ja się poważnie zastanawiam nad inwestycją w suplementy diety. Udało mi się znaleźć ofertę firmy Tantus, o której więcej poczytacie tutaj: http://tantus.pl/o-nas/ (http://tantus.pl/o-nas/). Ich usługi są kompleksowe, dzięki czemu można zrealizować swój pomysł od receptury po wytworzenie produktu gotowego do sprzedaży.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: Ailis w Czerwiec 14, 2018, 05:12:29 pm
A co z dostawcą? Ja myślę, że jakbyście potrzebowali dobrego kuriera to warto skorzystać z pomocy tej strony https://www.ebox24.pl/jak-zamowic-kuriera-do-domu można zobaczyć ile kosztuje kurier. . Oni pośredniczą różnym znanym firmą kurierskim, przez co można znaleźć na tej stronie najkorzystniejsze oferty. Według mnie stronka jest naprawdę pomocna i warto zapoznać się z nią bliżej.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: schwarzowa w Czerwiec 16, 2018, 12:20:46 pm
Wiele tutaj przydatnych porad, myślę, że każdy, kto prowadzi firmę, powinien sobie przeglądnąć ten wątek. I ja może dodam coś od siebie ;) Słyszeliście może o pracy w systemie workflow? System DMS, o którym możecie poczytać na http://www.primesoft.pl/pl/zarzadzanie-dokumentami/system-DMS (http://www.primesoft.pl/pl/zarzadzanie-dokumentami/system-DMS) umożliwia między innymi elektroniczny obieg dokumentów oraz ich elektroniczną archiwizację, co może okazać się bardzo przydatne w przypadku dużych firm, w których dokumentów nie brakuje ;)
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: ElenkA w Lipiec 11, 2018, 02:11:08 pm
A co z dostawcą? Ja myślę, że jakbyście potrzebowali dobrego kuriera to warto skorzystać...


Dobry kurier=zadowolony klient. Ja z Sendit mam bardzo dobre doświadczenia. Zawsze za ich pośrednictwem wysyłam. Mogę wybrać kuriera, ceny mają dobre i z samym dostarczeniem paczek nie miałam jeszcze nigdy problemu.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: milena4 w Lipiec 19, 2018, 08:16:26 pm
Prowadzenia własnej firmy to praca całą dobę, ale jak się ma dobry pomysł na biznes to warto. Ciekawym rozwiązaniem jest wirtualne biuro, co sądzicie? Może ktoś z Was korzystał? Można w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy, jak nie potrzebny jest nam lokal. Wirtualne biuro to atrakcyjny adres, który może zwiększyć wiarygodność firmy, ale również wsparcie specjalistów z dziedziny prawa, finansów czy księgowości. Jakbyście szukali wirtualnego biura w Warszawie, to warto zajrzeć na stronę http://biurokamienica.pl .
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: dominik67 w Lipiec 21, 2018, 09:28:30 pm
Ja mam własną firmę i przede wszystkim zależało mi na dobrym kurierze, bo muszę wysyłać paczki moim klientom i fajna do tego jest strona https://www.sendit.pl/centrum-informacji/oddzialy-firm-kurierskich/fedex/warszawa. Przesyłki idą bardzo szybko, a do tego tanio i nie muszę się bać, że coś im się stanie po drodze- zawsze dochodzą w idealnym stanie.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: Fermi w Lipiec 23, 2018, 06:10:37 am
Ja Ci mogę poradzić świetne rozwiązanie, program lojalnościowy dla twoich klientów, znasz takie pojęcie? Jeżeli nie to poczytaj o nim i koniecznie zerknij na https://zencard.pl/ , świetna strona, świetny program dla klientów i przede wszystkim dla Ciebie. Zdecydowanie pomoże Ci to nazbierać kolejną, większą baze klientów. :)
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: maciejka123 w Sierpień 20, 2018, 09:07:34 pm
Jakie macie pomysły na maszyny poligraficzne (http://modico.pl/maszyny-blyskowe/) ? Wiecie, jak można je fajnie wykorzystać w biznesie, czy nie sprawdzaliście jeszcze. Takie maszyny poligraficzne mają bardzo wiele fajnych zastosowań. Interesują mnie takie, które mogą posłużyć jako tworzenie pieczątek beztuszowych.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: niunia56 w Grudzień 27, 2018, 10:35:56 pm
Jak chcesz prowadzic własną firmę to na pewno warto będzie zainteresować się możliwością jaką jest zatrudnianie osob zza granicy http://www.pracowici.pl/agencja-pracy-tymczasowej-szukaj-pracownikow/ Ten artykuł może Ci bardzo pomóc w wyborze odpowiednich środków do zatrudnienia osób z Ukrainy na przykład.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: onova w Marzec 25, 2019, 12:09:29 am
Skoro była mowa o kurierach.. a w firmie dobra współpraca jest konieczna.. to zostawiam namiar na katalog brokerów kurierskich w tym informacje  o najpopularniejszych przewoźnikach - https://www.jakimkurierem.pl/project/kurier-dpd/ . Warto sobie z boczku zapisać, bo w razie konieczności śledzenia paczki czy reklamacji tam są dostępne wszelkie informacje
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: jaksa w Marzec 28, 2019, 10:04:21 am
U nas w firmie pracodawca wykupił na pakiety medyczne medicover jako dodatkowy bonus dla pracowników poza karnetami na siłownie, z takich pakietów każdy chętnie skorzysta a z siłki tylko nieliczni
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: maciejka123 w Kwiecień 01, 2019, 11:16:08 am
A może własny gabinet kosmetyczny? Myślę, że jest to bardzo fajny pomysł na własny biznes, ponieważ wiele osób z takich gabinetów coraz częściej korzysta. Jeśli nie będziecie wiedzieli, co w takim gabinecie będzie najbardziej odpowiednie, to polecam Wam wejść na stronę https://maxmedik.pl/ Tam wszystko znajdziecie łącznie ze sprzętami.
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: schwarzowa w Lipiec 01, 2019, 11:46:24 am
Poszukuję porady odnośnie prowadzenia własnej firmy - salonu kosmetycznego.
Decydując się na otwarcie własnego salonu kosmetycznego, musisz pamiętać, że to niełatwe zadanie, bo konkurencja na rynku jest naprawdę spora. Myślałaś może o tym, aby wprowadzić u siebie zabiegi z medycyny estetycznej? Na pewno przydadzą Ci się jakieś profesjonalne , które możesz zrobić na przykład w Akademii Urody w Warszawie. Polecam ;) (https://akademiaurody.com.pl/oferta/medycyna-estetyczna/[/url)
Tytuł: Odp: Własna firma - porady
Wiadomość wysłana przez: alvar w Lipiec 17, 2019, 05:47:11 pm
Ciekawe są te porady ale zdziwiłem się jak przeczytałem w tej https://netto-brutto.eu/czym-sie-roznie-dzialalnosc-gospodarcza-od-dzialalnosci-rolniczej (https://netto-brutto.eu/czym-sie-roznie-dzialalnosc-gospodarcza-od-dzialalnosci-rolniczej) publikacji czym się różni działalność gospodarcza od działalności rolniczej. Jeśli jesteś rolnikiem i utrzymujesz się z gospodarstwa, wcale nie jesteś zobowiązany do założenia działalności gospodarczej bo alternatywę dla niej stanowi tzw. działalność rolnicza.