Naukowy.pl

Matura => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: tadzio-18 w Marzec 10, 2009, 09:47:11 pm

Tytuł: Matura zbliża się jak ma się przygotowywać?
Wiadomość wysłana przez: tadzio-18 w Marzec 10, 2009, 09:47:11 pm
Witam wszystkich.
Matura nieubłaganie zbliża się. Muszę się zacząć przygotowywać się. Tylko nie wiem jak mam się za to zabrać. Potrzebuje pomocy z j. Polskim – pisemnym, matematyką i j. Niemieckim – ustnym. U mnie polak to wielka porażka, jak wypracowanie napisze to czytający je przechodzi przez katusze albo jakieś tortury. Z matmy to najgorzej będzie z ciągami i prawdopodobieństwem, a z j. Niemieckiego to nie wiem jakiego słownictwa się uczyć. Czy ktoś z was ma jakieś materiały do wyżej wymienionych przedmiotów. Jak w ogóle się zabrać. Jak się uczyć.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam
Tytuł: Matura zbliża się jak ma się przygotowywać?
Wiadomość wysłana przez: idgi w Marzec 10, 2009, 09:51:42 pm
na miesiąc przed maturą to tak troszkę ciężko nie?
z polskiego powtórz lektury, poczytaj przykładowe wypracowania, z matmy trzaskaj zadań "ile wejdzie" jak nie dajesz rady sam to można się zebrać w kilka osób
Tytuł: Matura zbliża się jak ma się przygotowywać?
Wiadomość wysłana przez: tadzio-18 w Marzec 12, 2009, 09:40:49 pm
a tak konkretniej na jakie epoki bardziej zwrócić uwagę, czy może ktoś przeczuwa co może być w tym roku.

a z j. niemieckiego jakie słownictwo

czy ktoś ma jakieś ćwiczenia bądź zadania.
Tytuł: Matura zbliża się jak ma się przygotowywać?
Wiadomość wysłana przez: Mamak w Marzec 13, 2009, 10:54:19 am
lalka, przedwiosnie, chlopi, ludzie bezdomni, potop, ew. granica  - to obowiazkowo, jak do tej pory pojawialy sie najczesciej, i mysle ze sie to nie zmieni - mozna jeszcze duzo tematow do nich wymyslic.
Tytuł: Matura zbliża się jak ma się przygotowywać?
Wiadomość wysłana przez: agusiaaam w Marzec 25, 2009, 02:43:45 pm
Pamiętaj, że wiele opracowań typu Greg itp. zawiera błędy. Dlatego do pisemnego polskiego polecam zaopatrzyć się w książeczki z serii 'Biblioteczka Opracowań'. Bardzo przydatne i przede wszystkim rzetelne. Krótko, zwięźle i na temat. Można je nawet umieścić w bibliografii na ustnej. Są to jedyne opracowania, z których moja pani profesor pozwala nam korzystać, więc muszą być niezłe. Kosztują 2 zł za sztukę, ale wiem, że można je też wypożyczać w niektórych bibliotekach - przynajmniej w moim mieście. Polecam, bo sama korzystam ;)
Jeśli chodzi o matematykę - chyba najlepiej byłoby robić pełno zadań lub skorzystać z pomocy kogoś, kto ma dar do tłumaczenia ;)
A z niemieckim będzie ciężko, jeśli do teraz nie umiesz słówek, ale najlepszym sposobem jest pogrupowanie w działy tematyczne, wtedy najlepiej to wchodzi. Spróbuj sobie podzielić na kategorie, np: człowiek, świat przyrody, praca, zdrowie itd. - przepisując słówka na pewno trochę się przy okazji nauczysz.

Powodzenia na maturze! I głowa do góry - rozumiem Cię w 100%, bo sama jestem w trakcie powtórek ... a maturka za 40 dni.  :shock:   :shock:  :shock: