Naukowy.pl

Techniczne => Architektura => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: klatka w Październik 20, 2010, 10:45:02 am

Tytuł: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: klatka w Październik 20, 2010, 10:45:02 am
Witam!Muszę zaprojektować ogród, niestety nie wiem od czego zacząć. Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Tytuł: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: dudu21 w Październik 20, 2010, 02:24:32 pm
-masz podane wymiary działki? jakieś wytyczne, których musisz się trzymać i jakie masz przestrzegać?
-styl w jakim masz zaprojektować ogród jest zupełnie dowolny - możesz projektować mając wolną rękę?

musisz napisać nieco więcej, wtedy będzie nam łatwiej znaleźć odpowiednie podpowiedzi i wskazówki
Tytuł: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: klatka w Październik 20, 2010, 07:06:13 pm
Powierzchnia ogrodu ma wynosić 20 arów.Na planie należy umieścić budynek mieszkalny,plac zabaw,ogród warzywny.Elementy dodatkowe wybrać dowolnie.Styl do wyboru: wiejski , angielsko-wiktoriański lub formalny.Kształt działki dowolny.
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: kris88 w Luty 03, 2015, 09:13:44 pm
Jak kupujemy nową działkę to to pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić to zaplanować jakieś pomieszczenie na narzędzia i schowanie się przed deszczem. Dobrze jeżeli uda nam się to wszystko odpowiednio dopasować. W sklepach spora jest oferta różnego rodzaju altan i domków letniskowych. Niektóre mają powierzchnię 18 metrów kwadratowy i co najważniejsze nie wymagają pozwolenia na budowę http://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/domki-altany-i-wiaty,a1912.html (http://www.leroymerlin.pl/architektura-ogrodowa/domki-altany-i-wiaty,a1912.html) .
Praktycznie po ociepleniu od środka mogą służyć jako domki całoroczne.
(http://www.leroymerlin.pl/files/media/image/776/1527776/product/domek-letniskowy-jawor-gartenholz,big.jpg)
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: Publiusz w Luty 07, 2015, 12:44:02 pm
Ad. Kris
Nie wiem gdzie chcesz stawiać tą altankę, ale pamiętaj by wylać dobrą ławę. Ja nawet pod basen ogrodowy wylałem by nie robiły się dziury i błoto. Zresztą to niewiele roboty i bałaganu po prostu trochę zerwać darni i zrobić szalunek. Potem zamawiasz beton towarowy i po robocie. U nas w Krakowie (http://www.betonnadom.pl/lokalizacje/beton-krakow) nie ma z tym żadnych problemów. Nawet jak masz założone ogrodzenie i gruszka nie podjedzie pod szalunek to można zamówić podajnik.
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: mouse10 w Kwiecień 24, 2015, 04:55:16 pm
ogród to bardzo ważne miejsce, powoli kończymy budowę domu i zaczynam właśnie przeglądać różne ciekawe projekty i aranżacje, widziałam też reklamę programu o ogrodach, ale nie wiem na którym kanale, czy ktoś się orientuje?
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: koraa w Grudzień 22, 2017, 08:14:09 pm
Projektowanie ogrodów nie jest czymś łatwym jednak jeśli się przyłożysz to na pewno uda Ci się to zrobić . Warto już teraz pomyśleć o roślinach, oświetleniu czy też meblach. Jeżeli chodzi o meble to ja polecałabym Ci zajrzeć do nich   https://gardenspace.pl/meble-ogrodowe-metalowe bo mają spory wybór, a ceny według mnie są mega przystępne :)
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: Grig w Marzec 09, 2018, 01:13:39 pm
W ogrodzie bardzo ważne jest oczko wodne. W tym celu polecam sprawdzić folia do oczka wodnego (http://uszczelnianie.com.pl/)
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: Pytajka w Marzec 17, 2018, 05:32:38 pm
Projektowanie ogrodu wcale nie jest takie proste. Ja dwa lata temu samodzielnie chciałam zaprojektować ogród i nie wyszło z tego nic fajnego. To wcale nie jest tak, że poogląda się obrazki w internecie i można w dwa dni zrobić ogród. Aranżacja ogrodów (http://www.marekgurgul.pl/tag/aranzacja-ogrodow/) to sporo pracy bo trzeba dokładnie wszystko zaplanować, dobrać rośliny, dekoracje itp. Ja po nieudanej próbie urządzenia ogrodu zdecydowałam się na pomoc profesjonalnej firmy Marek Gurgul, która zaprojektowała ogród od podstaw.
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: Ailis w Marzec 21, 2018, 02:35:28 pm
A ja zastanawiam się nad sadzonkami borówki amerykańskiej w swoim ogrodzie. Uwielbiam ten owoc więc miała bym u siebie i nie musiała kupować w sklepach. Trochę poczytałam o uprawie, nawożeniu itd na stronie plantatora http://www.borowki.info.pl/ jak również o tym że jest jednak kilka odmian borówki która różni się smakiem. Ciekawe jak by u mnie w ogrodzie rosła.
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: olenka w Grudzień 29, 2018, 09:04:59 am
Można ogród zaprojektować w taki sposób, aby pokochały go zwierzęta. Takie rozwiązanie polecam wszystkim miłośnikom zwierząt, którzy chcieliby oglądać te małe stworzenia na żywo :) W artykule https://ogrodolandia.pl/jak-sprawic-aby-ogrod-kochaly-zwierzeta (https://ogrodolandia.pl/jak-sprawic-aby-ogrod-kochaly-zwierzeta) znajdziecie wiele porad na temat tego, jak urządzić ogród przyjazny dla zwierząt. Warto się zapoznać.
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: Sweethearh w Grudzień 30, 2018, 06:09:33 am
Ja myślę, że projektując swój ogród warto pomyśleć również o założeniu swojego tunelu. Według mnie to fajna sprawa, bo możesz sobie hodować w naturalnych warunkach różne warzywa czy owoce. Na stronie https://euroogrod.com.pl/pol_m_Architektura-ogrodowa_Tunele-foliowe-ogrodowe-11137.html widziałam ostatnio fajne propozycje tuneli.
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: http://forum.naukowy.pl/n w Styczeń 21, 2019, 05:45:32 pm
Ja projektując swój ogród od razu wiedziałem jakie meble chcę w nim mieć. Nowoczesne, aluminiowe meble od https://gardenspace.pl/nowoczesne-meble-ogrodowe Firmę tą poleciła mi znajoma która również u nich zamawiała. Byłą zadowolona więc poleciła, i cieszę się że je wybrałem bo są solidne i wykonane jak trzeba.
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: maciejka123 w Marzec 05, 2019, 11:42:59 pm
Ja wszystkie rzeczy w swoim ogrodzie wykonują sobie samodzielnie i żadna pomoc nie jest mi potrzebna. Jedyna rzecz, która w tym wszystkim mi pomaga to odpowiednie narzędzia. Znajoma ostatnio kupowała je na stronie https://najutro24.pl/Dom-i-Ogrod-c15 i właśnie tą stronę też i mnie poleciła.
Tytuł: Odp: Projektowanie ogrodu
Wiadomość wysłana przez: ElenkA w Marzec 15, 2019, 11:21:03 pm
Co innego sobie na kartce rysować i projektować, co innego na praktykę to przełożyć. Dlatego postawiłam na firmę, która się na tym zna - Gardenon z Suwałk. Wiedziałam, że trochę u nich się czeka, ale naprawdę warto, bo efekt robi wrażenie. Już kilka osób pytało o wykonawcę.